Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցերը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2026 թվականի հունվարի 16-ի և հունվարի 20-ի վճիռներով բավարարվել են: Դատական ակտերն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի ընդհանուր 134 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 51 միլիոն 791 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմումներ էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ ֆիզիկական երեք անձանց՝ չվճարված հարկային պարտավորությունների հետևանքով պետությանը պատճառված վնասը հատուցելու պահանջներով:

В пользу Республики Армения будет взыскана сумма, эквивалентная 134.000 долларов США. Очередные иски Прокуратуры по защите государственных интересов удовлетворены
26/01/2026
Очередные иски Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры были удовлетворены решениями Антикоррупционного суда от 16 января и 20 января 2026 года. После вступления судебных актов в законную силу в пользу Республики Армения будет взыскано 51 млн 791 тыс. драм, что эквивалентно 134 тыс. долларов США.
Напомним, что Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры подало исковые заявления в Антикоррупционный суд против трех физических лиц с требованием возмещения ущерба, причиненного государству в результате неуплаты налогов.