Դատախազությունը «Մասիս» ջրօգտագործողների ընկերության նախկին տնօրենից պահանջում է բռնագանձել 6 անշարժ գույք և շուրջ 64 մլն դրամ
30/09/2023
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2023 թվականի սեպտեմբերի 25-ին վարույթ է ընդունել ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ «Մասիս» ջրօգտագործողների ընկերության նախկին տնօրեն Ավետիք Դալլաքյանից և վերջինիս փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• Արարատի մարզում գտնվող 6 անշարժ, 1 շարժական գույք, ինչպես նաև մեկ տրանսպորտային միջոցի շուկայական արժեքը, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրանց միջին շուկայական արժեքը՝ 298 մլն 479 հազար դրամ.
• 7 մլն 946 հազար 531 դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 56 մլն 56 հազար 970 դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

The Prosecutor's Office demands to confiscate 6 immovable properties and about AMD 64 million from the former director of “Masis” Water Users’ Institute
30/09/2023
On September 25, 2023, the Anti-Corruption Court accepted a lawsuit regarding the confiscation of property of illegal origin from Avetik Dallakyan, the former director of the “Masis” Water Users’ Institute, and his affiliates into proceedings, including:
• 6 units of real estate and 1 movable property in the Ararat region, as well as one motor vehicle, or, if not possible, an amount equal to the average market value: AMD 298,479,000.
• AMD 7,946,531 —illicit funds balance.
• AMD 56,056,970, which were not substantiated with a person’s legal income, have an illicit origin, have been transferred to a bona fide purchaser, or cannot be identified.