Ռ.Վ.-ն, 2017 թվականի նոյեմբերի 24-ից մինչև 2021 թվականի սեպտեմբերի 22-ն ընկած ժամանակահատվածում, զբաղեցնելով Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնը, չի ներկայացրել հայտարարագիր:
Մասնավորապես՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում 2022 թվականի մայիսի 16-ին նախաձեռնված քրեական վարույթով տվյալներ են ձեռք բերվել, որ Գյուլագարակ համայնքի ղեկավարի տեղակալ Ռ.Վ.-ն վարչական տույժի կիրառումից հետո՝ 30-օրվա ընթացքում, դիտավորությամբ չի ներկայացրել օրենքով նախատեսված հայտարարագիրը:
2022 թվականի հունիսի 22-ին քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան:
2023 թվականի փետրվարի 10-ին դատարանը կայացրել է մեղադրական վերդիկտ. Ռ.Վ.-ն մեղավոր է ճանաչվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 14.2 հոդվածի 1-ին մասով (հայտարարագիրը դիտավորությամբ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով չներկայացնելը)՝ դատապարտվելով 680 հազար դրամ տուգանքի:
2023 թվականի մարտի 16-ին դատախազի կողմից վերոհիշյալ դատավճռի դեմ բերվել է վերաքննիչ բողոք՝ միջնորդելով պատժի մասով բեկանել դատավճիռը:
Նշանակված տուգանք պատժատեսակից բացի՝ դատախազը պահանջել է նշանակել նաև լրացուցիչ պատիժ՝ որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու իրավունքից զրկելը:

В период с 24 ноября 2017 года по 22 сентября 2021 года, занимая должность заместителя главы общины Гюлагарак Лорийской области, не представил декларацию.
В частности, по уголовному производству, инициированному в Антикоррупционном комитете 16 мая 2022 года, были получены данные о том, что заместитель главы общины Гюлагарак Р.В. в течение 30 дней после применения административного взыскания умышленно не представил предусмотренную законом декларацию.
22 июня 2022 года уголовное производство с обвинительным заключением было направлено в Суд общей юрисдикции первой инстанции Лорийской области.
10 февраля 2023 года суд вынес обвинительный приговор: Р.В. был признан виновным по части 14.2 Уголовного кодекса РА (умышленное непредставление декларации в Комиссию по предупреждению коррупции), будучи осужден к штрафу в размере 680.000 драм.
16 марта 2023 года прокурор подал апелляционный протест на вышеупомянутый приговор с ходатайством об отмене приговора по части наказания.
Помимо назначенного наказания в виде штрафа, прокурор потребовал назначить дополнительное наказание- лишение права занимать определенные должности.