Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել 3.86 հա մակերեսով 7 հողամասի նկատմամբ
18/02/2026
Լոռու մարզի դատախազի կողմից Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի ղեկավարին հասցեագրված միջնորդագրի արդյունքում՝ Քննչական կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում, Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի սեփականության իրավունքն է վերականգնվել 3.857921 հա մակերեսով, գյուղատնտեսական նշանակության 7 հողամասերի նկատմամբ:
Հողամասերի՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային ընդհանուր արժեքը 4 միլիոն 131 հազար դրամ է:
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականին ևս քրեական վարույթի շրջանակում դատախազի կողմից Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի ղեկավարին հասցեագրված միջնորդագրի արդյունքում, համայնքին են վերադարձվել գյուղատնտեսական նշանակության 4 հողամասեր՝ 0.13572 հա, 0.708749 հա, 0.45116 հա և 0.446412 հա մակերեսներով:

Восстановлено право собственности общины Гюлагарак Лорийской области на 7 земельных участков общей площадью 3,86 га: Генеральная прокуратура
18/02/2026
В результате ходатайства прокурора Лорийской области, адресованного главе общины Гюлагарак Лорийской области, в рамках уголовного производства, расследуемого Следственным комитетом, восстановлено право собственности общины Гюлагарак на семь земельных участков сельскохозяйственного назначения общей площадью 3,857921 га.
Общая кадастровая стоимость земельных участков, приближенная к рыночной, составляет 4 131 000 драмов.
Напомним, что в 2025 году также в рамках уголовного производства и по результатам ходатайства прокурора, адресованного главе общины Гюлагарак Лорийской области, общине были возвращены четыре земельных участка сельскохозяйственного назначения площадью 0,13572 га, 0,708749 га, 0,45116 га и 0,446412 га.