Գերմանիայի իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է ՀՀ իրավասու մարմիններին
29/01/2026
Գերմանիայի իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձ Ռ.Պ.-ն, ով մեղադրվում է հանցավոր կազմակերպությանը մասնակցելու և հանցավոր կազմակերպության կողմից առանձնապես խոշոր չափերով համակարգչային հափշտակություն կատարելու մեջ (Call center case), հանձնվել է Հայաստանի Հանրապետության իրավասու մարմիններին:
Գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Ռ.Պ.-ի տեղափոխումը Երևան:

Компетентные органы Германии удовлетворили ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения: разыскиваемое лицо экстрадировано в компетентные органы Республики Армения
29/01/2026
Компетентные органы Германии удовлетворили ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения. Разыскиваемое лицо Р. П., обвиняемое в участии в преступной организации и совершении особо крупного компьютерного мошенничества преступной организацией (Call center case), экстрадировано в компетентные органы Республики Армения.
По поручению Генеральной прокуратуры сотрудники полиции Министерства внутренних дел обеспечили перевод Р. П. в Ереван.