2025 թվականի նոյեմբերի 26-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 1 միլիոն 95 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 417 միլիոն 659 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, 7090 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի մարտի 7-ի վճռով բավարարվել էր:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր դատարանին անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և ֆիզիկական անձի միջև 2005 թվականի հուլիսի 21-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

On November 26, 2025, the ownership rights of the Republic of Armenia were restored over a 7,090 sq.m land plot located in the area adjacent to the Yerevan TV Tower on G. Hovsepyan Street, Yerevan, with a cadastral value approximating the market value of AMD 417,659,000, equivalent to USD 1,095,000.
It should be recalled that the claim filed by the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office was granted by the verdict of the Anti-Corruption Court, dated March 7, 2025.
In its claim, the Department of State Interests Protection requested the court to declare invalid the purchase agreement concluded on July 21, 2005, between the Mayor of Yerevan and a private individual, as well as to apply the legal consequences of invalidity.