2025 թվականի նոյեմբերի 26-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 1 միլիոն 95 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 417 միլիոն 659 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, 7090 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի մարտի 7-ի վճռով բավարարվել էր:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր դատարանին անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և ֆիզիկական անձի միջև 2005 թվականի հուլիսի 21-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

26 ноября 2025 года была восстановлена собственность Республики Армения на земельный участок площадью 7090 кв.м, расположенный на территории, прилегающей к телебашне на улице Г. Овсепяна в Ереване, с кадастровой стоимостью, приближенной к рыночной, 417 млн 659 тыс. драм, что эквивалентно 1 млн 95 тыс. долларов США.
Напомним, что очередное исковое заявление Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был удовлетворен решением Антикоррупционного суда от 7 марта 2025 года.
Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры обратилось в суд с исковым требованием о признании договора купли-продажи, заключенного между мэром г. Еревана и физическим лицом от 21 июля 2005 года, недействительным и применении последствий недействительности.