Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի նախագահությամբ՝ այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի դատախազ անդամի ընտրության նիստ:
Կրկին առաջադրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության պետ Կորյուն Սերոբյանի թեկնածությունը, ում լիազորությունների ժամկետը՝ որպես ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի դատախազ անդամ, լրացել էր 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին:
Նշենք, որ թեկնածու կարող է առաջադրվել դատախազական առնվազն 3 տարվա ստաժ ունեցող դատախազը:
Փակ գաղտնի քվեարկությունը կազմակերպելու և անցկացնելու նպատակով՝ նիստի 39 մասնակիցները ձայների պարզ մեծամասնությամբ ընտրել են Հաշվիչ հանձնաժողովի երեք անդամ:
Քվեարկությունից հետո հրապարակվել են արդյունքները. Կորյուն Սերոբյանը կրկին ընտրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի անդամ՝ 39 կողմ ձայնով:

Под председательством Генерального прокурора Анны Вардапетян сегодня состоялось заседание по выборам прокурора-члена Комиссии по этике при Генеральном прокуроре РА.
Была вновь выдвинута кандидатура начальника Управления по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА Корюна Серобяна, срок полномочий которого как члена Комиссии по этике при Генеральном прокуроре РА истек 4 октября 2025 года.
Отметим, что кандидатуру может выдвинуть прокурор, имеющий не менее 3 лет прокурорского стажа.
Для организации и проведения закрытого тайного голосования простым большинством голосов 39 участников заседания были избраны три члена Счетной комиссии.
По итогам голосования были объявлены результаты: Корюн Серобян вновь избран членом Комиссии по этике при Генеральном прокуроре РА, получив 39 голосов «за».