Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի նախագահությամբ՝ այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի դատախազ անդամի ընտրության նիստ:
Կրկին առաջադրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության պետ Կորյուն Սերոբյանի թեկնածությունը, ում լիազորությունների ժամկետը՝ որպես ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի դատախազ անդամ, լրացել էր 2025 թվականի հոկտեմբերի 4-ին:
Նշենք, որ թեկնածու կարող է առաջադրվել դատախազական առնվազն 3 տարվա ստաժ ունեցող դատախազը:
Փակ գաղտնի քվեարկությունը կազմակերպելու և անցկացնելու նպատակով՝ նիստի 39 մասնակիցները ձայների պարզ մեծամասնությամբ ընտրել են Հաշվիչ հանձնաժողովի երեք անդամ:
Քվեարկությունից հետո հրապարակվել են արդյունքները. Կորյուն Սերոբյանը կրկին ընտրվել է ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողովի անդամ՝ 39 կողմ ձայնով:

Under the Chair of the Prosecutor General Anna Vardapetyan, today a session was held to elect a prosecutor member of the Ethics Commission under the Prosecutor General of the Republic of Armenia.
The candidacy of Koryun Serobyan, Head of the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office, was once again nominated. His term as a prosecutor member of the Ethics Commission had expired on October 4, 2025.
It should be noted that a candidate must be a prosecutor with at least three years of prosecutorial experience.
To organize and conduct the closed secret ballot, the 39 participants of the session elected three members of the Counting Commission by a simple majority vote.
Following the vote, the results were announced: Koryun Serobyan was re-elected as a member of the Ethics Commission under the Prosecutor General of the Republic of Armenia with 39 votes “in favor”.