Հայաստանի գլխավոր դատախազն ընդունել է Ուզբեկստանի կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է Ուզբեկստանի Հանրապետության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահ Աքմալ Բուրխանովի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Ուզբեկստանի Հանրապետության գործընկերոջը ՀՀ գլխավոր դատախազությունում, շնորհակալություն է հայտնել Երևանում կայացած հոբելյանական նիստին մասնակցելու համար և ընդգծել Ուզբեկստանի գործընկերների հետ համագործակցության բարձր մակարդակը:
Ուզբեկստանի Հանրապետության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության և Խորհրդի հոբելյանական նիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:

3 октября 2025 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с Директором Агентства по противодействию коррупции Акмалом Бурхановым.
Анна Вардапетян поприветствовала свою коллегу из Республики Узбекистан в Генеральной прокуратуре Республики Армения, поблагодарила за участие в юбилейном заседании, состоявшемся в Ереване, и подчеркнула высокий уровень сотрудничества с партнёрами из Узбекистана.
Председатель Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан выразил благодарность Анне Вардапетян за тёплый приём и за высокоорганизованное проведение юбилейного заседания Совета.