Հայաստանի գլխավոր դատախազն ընդունել է Ուզբեկստանի կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին ընդունել է Ուզբեկստանի Հանրապետության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահ Աքմալ Բուրխանովի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է Ուզբեկստանի Հանրապետության գործընկերոջը ՀՀ գլխավոր դատախազությունում, շնորհակալություն է հայտնել Երևանում կայացած հոբելյանական նիստին մասնակցելու համար և ընդգծել Ուզբեկստանի գործընկերների հետ համագործակցության բարձր մակարդակը:
Ուզբեկստանի Հանրապետության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության և Խորհրդի հոբելյանական նիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:

On October 3, 2025, the Prosecutor General of the Republic of Armenia Anna Vardapetyan received the delegation headed by the Chairman of the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan Akmal Burkhanov.
The delegation arrived in Armenia to participate in the 10th jubilee meeting of the the CIS Interstate Anti-Corruption Council, held in Yerevan.
Anna Vardapetyan welcomed her Uzbek colleague at the Prosecutor General’s Office of Armenia, expressed her gratitude to him for participating in the jubilee meeting and highlighted the importance of cooperation with colleagues from Uzbekistan.
The Chairman of the Anti-Corruption Agency of Uzbekistan expressed his gratitude to Anna Vardapetyan for the warm reception and the high-level organization of the Council’s jubilee meeting.