Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից այսօր ընդունված որոշմամբ՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությանն ամրացվեցին մայրաքաղաքի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ շուրջ 900 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 360 միլիոն 690 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, մոտ 1 հա մակերեսով «անտառային» նշանակության և մայրաքաղաքի հեռուստաաշտարակին հարող մեկ այլ տարածքի՝ 661 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 254 միլիոն դրամ արժեքով, 6640 քմ մակերեսով «անտառային» նշանակության հողամասերը:
Գլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ օրինական ուժի մեջ մտած վճռով՝ բավարարվել է Դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը, որով պահանջվել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և ֆիզիկական անձի միջև 2005 թվականի մայիսի 2-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:
Հակակոռուպցիոն դատարանը մեկ այլ վճռով բավարարել էր Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցերից ևս մեկը, որով պահանջվել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և ֆիզիկական անձի միջև 2005 թվականի հունիսի 30-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու դրա հիման վրա նշված անշարժ գույքերի նկատմամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումները:

Согласно принятому сегодня решению Правительства Республики Армения, Министерству окружающей среды Республики Армения были закреплены находящиеся в прилегающей к телебашне столицы территории два земельных участка «лесного» назначения: один — площадью около 1 га, с кадастровой стоимостью, приближённой к рыночной, в 360 миллионов 690 тысяч драмов, что эквивалентно примерно 900 тысячам долларов США; другой — площадью 6640 кв. м, с кадастровой стоимостью в 254 миллиона драмов, что эквивалентно 661 тысяче долларов США.
Генеральная прокуратура сообщила, что Антикоррупционный суд, вынесший вступившее в законную силу вердикт, удовлетворил очередной иск Прокуратуры о защите государственных интересов, в котором требовалось признать недействительным договор купли-продажи, заключённый 2 мая 2005 года между мэром Еревана и физическим лицом, и применить последствия недействительности.
Антикоррупционный суд другим вердиктом удовлетворил ещё один иск Генеральной прокуратуры о защите государственных интересов, которым требовалось признать недействительным договор купли-продажи, заключённый 30 июня 2005 года между мэром Еревана и физическим лицом, а также аннулировать государственную регистрацию права собственности на указанные недвижимые имущества, осуществлённую на основании этого договора.