Զինվորական դատախազ Էլիզբարյանն այցելել է ՊՆ Մարշալ Բաղրամյանի անվան ուսումնական կենտրոն
Զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանը հոկտեմբերի 26-ին այցելել է Պաշտպանության նախարարության Մարշալ Բաղրամյանի անվան ուսումնական կենտրոն:
Զինվորական դատախազը Զորամասի հրամանատար Դավիթ Ալեքսանյանի ուղեկցությամբ շրջել է ուսումնական կենտրոնի տարածքում, ծանոթացել մասնագիտական լսարանների ուսումնատեխնիկական հագեցվածությանը, զինվորների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրերին, կադրերի պատրաստման ու վերապատրաստման կրթական հնարավորություններին, իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին:
Զինդատախազը հանդիպել է Զորամասի անձնակազմին, քննարկել Զինված ուժերում առկա խնդիրները, հանցածին երևույթների դեմ պայքարի ուղիները:
Գրիգոր Էլիզբարյանը կարևորել է զորամասերում թմրամիջոցների օգտագործման ու իրացման բացառումը՝ ընդգծելով թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված հանցագործություններով պատժողական խիստ քաղաքականությունը:

26 октября Элизбарян Г.В., военный прокурор, заместитель Генерального прокурора, посетил учебный центр Министерства обороны, названный в честь маршала Баграмяна.
Военный прокурор в сопровождении командира военной части, Давита Алексаняна, осмотрели территорию учебного центра, ознакомились с образовательным и профессиональным техническим оснащением аудиторий, программами, появившимися в ходе реализованных реформ, которые направленны на развитие профессиональных навыков солдат и для подготовки кадров.
Военный прокурор встретился с личным составом военной части, обсудил проблемы, существующие в системе Вооруженных сил, а также методы борьбы с криминогенными явлениями.
Григор Элизбарян подчеркнул необходимость исключить употребление и продажи наркотиков в военных частях, упомянув жесткую наказательную политику за преступления, связанные с незаконным оборотом наркотиков.
Военный прокурор Республики Армения также посетил аудиторию, названную в честь Асатряна Вагана, национального героя Республики Армения.