Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը, մի շարք ուղղություններով մեկնարկած բարեփոխումների շրջանակում, արդիականացրել և նոր դիզայնով է գործարկել Դատախազության պաշտոնական՝ www.prosecutor.am կայքէջը: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Լուսինե Մարտիրոսյանը՝ «Դատախազության անկախությունը՝ որպես իրավունքի գերակայության երաշխավոր» թեմայով բարձր մակարդակի համաժողովի ընթացքում: Համաժողովը կազմակերպվել էր Եվրոպական միության և Եվրոպայի խորհրդի՝ «Գործընկերություն հանուն լավ կառավարման» 2023-2027 թվականների ծրագրային ձևաչափի շրջանակում՝ Գլխավոր դատախազության հետ համատեղ՝ Եվրոպայի խորհրդի աջակցությամբ:
Լուսինե Մարտիրոսյանի խոսքով՝ կայքն արդիականացնելու նպատակը քաղաքացիների և հատկապես լրագրողների համար հիմնականում մեկ քայլի միջոցով Դատախազության կառուցվածքին, յուրաքանչյուր տարի ՀՀ Ազգային ժողով ներկայացվող Դատախազության գործունեության մասին հաղորդմանը, նորություններին, հայտարարություններին, ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններին ծանոթանալն ու առավելագույն գործածելիություն ապահովելն է։
Կայքը լավարկված է ցանկացած չափի համակարգչային մոնիտորների համար, ունի մոբայլ տարբերակ՝ նախատեսված սմարթֆոն, պլանշետ և այլ գաջեթներ գործածողների համար:
Կայքի բոլոր էջերից հասանելիություն է ապահովված նաև սոցիալական հարթակներին՝ Facebook, Telegram, Youtube, ՀՀ գլխավոր դատախազության էջերին, որտեղ ամենաառաջինն են հրապարակվում Դատախազության գործունեության մասին հաղորդագրությունները:

The modernized and updated official website of the Prosecutor's Office has been launched
The Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia, within the framework of reforms launched in a number of directions, has modernized and launched the official website of the Prosecutor's Office www.prosecutor.am with a new design. This was announced by Lusine Martirosyan, Adviser to the Prosecutor General of the Republic of Armenia, during the high-level conference “Prosecutorial Independence in Upholding the Rule of Law". The conference was organized within the framework of the 2023-2027 Programme “Partnership for Good Governance”, co-funded by the European Union and the Council of Europe, and implemented by the Council of Europe.
According to Lusine Martirosyan, the goal of modernizing the website is for citizens and especially journalists to get acquainted with the structure of the Prosecutor's Office, the report on the activities of the Prosecutor's Office presented to the RA National Assembly every year, news, announcements, orders of the Prosecutor General of the Republic of Armenia and to ensure maximum usability.
The site is optimized for computer monitors of any size, has a mobile version for users of smartphones, tablets and other gadgets.
All pages of the website provide access to social platforms: Facebook, Telegram, YouTube, RA Prosecutor General’s Office pages, where the messages about the activities of the Prosecutor's Office are the first to be published.