Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը, մի շարք ուղղություններով մեկնարկած բարեփոխումների շրջանակում, արդիականացրել և նոր դիզայնով է գործարկել Դատախազության պաշտոնական՝ www.prosecutor.am կայքէջը: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Լուսինե Մարտիրոսյանը՝ «Դատախազության անկախությունը՝ որպես իրավունքի գերակայության երաշխավոր» թեմայով բարձր մակարդակի համաժողովի ընթացքում: Համաժողովը կազմակերպվել էր Եվրոպական միության և Եվրոպայի խորհրդի՝ «Գործընկերություն հանուն լավ կառավարման» 2023-2027 թվականների ծրագրային ձևաչափի շրջանակում՝ Գլխավոր դատախազության հետ համատեղ՝ Եվրոպայի խորհրդի աջակցությամբ:
Լուսինե Մարտիրոսյանի խոսքով՝ կայքն արդիականացնելու նպատակը քաղաքացիների և հատկապես լրագրողների համար հիմնականում մեկ քայլի միջոցով Դատախազության կառուցվածքին, յուրաքանչյուր տարի ՀՀ Ազգային ժողով ներկայացվող Դատախազության գործունեության մասին հաղորդմանը, նորություններին, հայտարարություններին, ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամաններին ծանոթանալն ու առավելագույն գործածելիություն ապահովելն է։
Կայքը լավարկված է ցանկացած չափի համակարգչային մոնիտորների համար, ունի մոբայլ տարբերակ՝ նախատեսված սմարթֆոն, պլանշետ և այլ գաջեթներ գործածողների համար:
Կայքի բոլոր էջերից հասանելիություն է ապահովված նաև սոցիալական հարթակներին՝ Facebook, Telegram, Youtube, ՀՀ գլխավոր դատախազության էջերին, որտեղ ամենաառաջինն են հրապարակվում Դատախազության գործունեության մասին հաղորդագրությունները:

Запущен модернизированный и обновленный официальный сайт Прокуратуры
Генеральная прокуратура Республики Армения в рамках реформ, начатых по ряду направлений, модернизировала и запустила в новом дизайне официальный сайт Прокуратуры www.prosecutor.am. Об этом заявила советник Генерального прокурора РА Лусине Мартиросян в ходе конференции высокого уровня на тему «Независимость прокуратуры как гаранта законности». Конференция была организована в рамках формата программы «Партнерство во имя надлежащего управления» Европейского Союза и Совета Европы на 2023-2027 годы при поддержке Совета Европы.
По словам Лусине Мартиросян, целью модернизации сайта является ознакомление граждан и особенно журналистов со структурой Прокуратуры, отчетом о деятельности прокуратуры, ежегодно представляемым Национальному Собранию РА, новостями, объявлениями, приказами Генерального прокурора Республики Армения, а также обеспечение максимального удобства использования.
Сайт оптимизирован для мониторов компьютеров любого размера, имеет мобильную версию для пользователей смартфонов, планшетов и других гаджетов.
Все страницы сайта обеспечивают доступ к социальным платформам: Facebook, Telegram, YouTube, страницам Генеральной прокуратуры РА, где в первую очередь публикуются сообщения о деятельности прокуратуры.