Կադրային բարեփոխումներ՝ Դատախազությունում
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի մարտի 7-ի, 28-ի և 30-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային նշանակումներ և փոխատեղումներ՝ նաև առաջխաղացման ձևով:
• Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Տիգրան Պողոսյանը փոխադրվել է Վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Հայկ Մովսիսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Հրանտ Ներսիսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Աննա Հակոբյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Լոռու մարզի դատախազության դատախազ Եսայի Բաբելյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Վազգեն Ռուստամյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Տավուշի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Վահե Գրիգորյանը նշանակվել է Տավուշի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Վանուհի Փայտյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Վաղարշակ Սարգսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Շիրակի մարզի դատախազության դատախազ Անահիտ Ավդալյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Վիրաբ Համբարձումյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Գագիկ Հայրապետյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի մարտի 31-ից:
• Վազգեն Եդիգարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի մարտի 31-ից:
• Լոռու կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Սյուզաննա Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Տավուշի մարզի դատախազության դատախազ Հովհաննես Աղասարյանը փոխադրվել է Տավուշի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Արևիկ Մարտիրոսյանը նշանակվել է Տավուշի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 3-ից:
• Միլենա Առուստամյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 3-ից:
• Թամար Դավթյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 3-ից:
• Հովհաննես Սաֆարյանը նշանակվել է Լոռու կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2023 թվականի ապրիլի 5-ից:

Personnel reforms have been carried out in Prosecutor’s Office
According to the orders of Mrs. Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, dated March 7, 28 and 30, personnel appointments and transfers have been carried out at the Prosecutor’s Office, also in the form of promotions in career.
Mr. Tigran Vardanyan, Prosecutor of the Department for Combating Crimes against Human of the Prosecutor General’s Office of the RA was transferred to the position of Senior Prosecutor of the Department.
Mr. Hayk Movsisyan, Senior Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS was transferred to the position of Senior Prosecutor of the Department for Combating Economic Crimes of the Prosecutor General’s Office of the RA.
Mr. Hrant Nersisyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts of Yerevan City was appointed on the position of Prosecutor of the Department for Combating Crimes against Human of the Prosecutor General’s Office of the RA.
Ms. Anna Hakobyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts of Yerevan was appointed on the position of the Prosecutor of the Department of Supervision of Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-corruption Committee of the Prosecutor General’s Office of the RA.
Mr. Esai Babelyan, Prosecutor of the Prosecutor’s office of Lori region was appointed on the position of the Prosecutor of the Department of Supervision of Legality of Pre-trial Proceedings of the Prosecutor General’s Office of the RA.
Mr. Vazgen Rustamyan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City was transferred to the position of Deputy Prosecutor Avan and Nor-Nork Administrative Districts of Yerevan City.
Mr. Vahe Grigoryan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s office of Tavush region was appointed on the position of the Deputy Prosecutor of the Tavush region.
Ms. Vanuhi Paytyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker Zeytun Administrative Districts of Yerevan was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan City.
Mr. Vagharshak Sargsyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker Zeytun Administrative Districts of Yerevan was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office Arabkir and Kanaker Zeytun Administrative Districts of Yerevan City.
Ms. Anahit Avdalyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak region was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker Zeytun Administrative Districts of Yerevan City.
Mr. Virab Hambardzumyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak region was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Arabkir and Kanaker Zeytun Administrative Districts of Yerevan.
Mr. Gagik Hayrapetyan has been appointed on the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentorn and Nork-Marash Administrative Districts of yerevan since March 31 2023.
Mr. Vazgen Edigaryan has been appointed on the position of Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts of Yerevan since March 31 2023.
Ms Syuzanna Hovhannisyan, Prosecutor of the Lori Garrison Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Lori region.
Mr. Hovhannes Aghasaryan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Tavush region was transferred to the position of Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office Tavush region.
Ms. Arevik Martirosyan has been appointed on the position of Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Tavush region since 3 April 2023.
Ms. Milena Arustamyan has been appointed on the position of Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Lori region since 3 April 2023.
Ms. Tamar Davtyan has been appointed on the position of Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shirak region since 3 April 2023.
Mr. Hovhannes Safaryan on the position of Prosecutor of the Lori Garrison Military Prosecutor’s Office since 5 April 2023.