Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ևս երկու հայցադիմում ընդունվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթ:
Մեկ հայցադիմումով՝ Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին Երևան քաղաքի Էրեբունի վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Ա.Հ.- ից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել մասնավորապես՝
- Արաբկիր վարչական շրջանի Գուլակյան փողոցում գտնվող տունը, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրա միջին շուկայական արժեքը, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 82 մլն դրամ.
- Շուրջ 312 մլն դրամ՝ որպես օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող և բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամ:
Մյուս հայցադիմումով Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին «ԱԼՔՍ» ՍՊ ընկերության տնօրեն Ա.Ք.-ից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել մասնավորապես՝
- Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Տանձաղբյուրի փողոցի քոթեջը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 73 մլն 950 հազար դրամ.
- Երևանի Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի Ամառանոցային փողոցում գտնվող անշարժ գույքը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 90 մլն 950 հազար դրամ.
- Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի Արտաշիսյան փողոցում գտնվող անշարժ գույքը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 10 մլն 900 հազար դրամ.
- Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի Արտաշիսյան փողոցում գտնվող մեկ այլ անշարժ գույքը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 13 մլն 665 հազար դրամ.
- TOYOTA CAMRY 2.5 GAS մակնիշի տրանսպորտային միջոցը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 6 մլն 500 հազար դրամ.
- PORSCHE CAYENNE S 4.8 մակնիշի տրանսպորտային միջոցը.
- «ԱՔԼՍ» ՍՊ ընկերության 100 տոկոս մասնակցությունը.
- «ԵՎՐՈԹԵՔՆՈԼԱՅԹ» ՍՊ ընկերության 100 տոկոս մասնակցությունը.
- 61 մլն 650 հազար 164 դրամը՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
- 2 մլն 319 հազար 095 դրամի չափով գումարը, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Two more statements of claim on confiscation of property of illicit origin have been accepted into the proceedings of the Anti-Corruption Court.
According to the first statement of claim, the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office submitted a request to the court on confiscating from A.H., former head of Erebuni administrative district of the city of Yerevan in favour of the Republic of Armenia, particularly,
- The house located at Gulakyan Str., Arabkir administrative district, and where impossibile, the average market value thereof, amounting to more than AMD 82 000 000 in total;
- About AMD 312 000 000 as an amount not substantiated by the lawful income and transferred to bona fide third parties.
With the second statement of claim the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office submitted a request to the court on confiscating from A.K ., Director of ALKS LLC in favour of the Republic of Armenia, particularly,
- A country house located at Tandzaghbyur Str., city of Tsagkhadzor, Kotayk region, and where impossibile, the average market value thereof amounting to AMD 73 950 000;
- The immovable property located at Amaranotsayin Str., Nork-Marash administrative district, Yerevan and where impossibile, the average market value thereof amounting to AMD 90 950 000;
- The immovable property located at Artashisyan Str., Shengavit administrative district, Yerevan and where impossibile, the average market value thereof amounting to AMD 10 900 000;
- Another immovable property located at Artashisyan Str., Shengavit administrative district, Yerevan and where impossible, the average market value thereof amounting to AMD 13 665 000;
- Transportation means, make TOYOTA CAMRY 2.5 GAS, and where impossibile the average market value thereof amounting to AMD 6 500 000;
- Transportation means, make PORSCHE CAYENNE S 4.8;
- 100 percent participation in the AKLS LLC;
- 100 percent participation in “EUROTEXNOLIGHT” LLC;
- AMD 61 650 164 as a remainder of illicit monetary means;
- AMD 2 319 095, which is not substantiated by the lawful income, has an illicit origin, was transferred to bona fide third party or is impossible to identify and confiscate.