Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ևս երկու հայցադիմում ընդունվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթ:
Մեկ հայցադիմումով՝ Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին Երևան քաղաքի Էրեբունի վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Ա.Հ.- ից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել մասնավորապես՝
- Արաբկիր վարչական շրջանի Գուլակյան փողոցում գտնվող տունը, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրա միջին շուկայական արժեքը, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 82 մլն դրամ.
- Շուրջ 312 մլն դրամ՝ որպես օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող և բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամ:
Մյուս հայցադիմումով Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին «ԱԼՔՍ» ՍՊ ընկերության տնօրեն Ա.Ք.-ից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել մասնավորապես՝
- Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Տանձաղբյուրի փողոցի քոթեջը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 73 մլն 950 հազար դրամ.
- Երևանի Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի Ամառանոցային փողոցում գտնվող անշարժ գույքը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 90 մլն 950 հազար դրամ.
- Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի Արտաշիսյան փողոցում գտնվող անշարժ գույքը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 10 մլն 900 հազար դրամ.
- Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի Արտաշիսյան փողոցում գտնվող մեկ այլ անշարժ գույքը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 13 մլն 665 հազար դրամ.
- TOYOTA CAMRY 2.5 GAS մակնիշի տրանսպորտային միջոցը, իսկ անհնարինության դեպքում միջին շուկայական արժեքը՝ 6 մլն 500 հազար դրամ.
- PORSCHE CAYENNE S 4.8 մակնիշի տրանսպորտային միջոցը.
- «ԱՔԼՍ» ՍՊ ընկերության 100 տոկոս մասնակցությունը.
- «ԵՎՐՈԹԵՔՆՈԼԱՅԹ» ՍՊ ընկերության 100 տոկոս մասնակցությունը.
- 61 մլն 650 հազար 164 դրամը՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
- 2 մլն 319 հազար 095 դրամի չափով գումարը, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել:

Еще два иска о конфискации имущества незаконного происхождения приняты к производству Антикоррупционного суда.
Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генпрокуратуры предъявило суду требование о конфискации имущества незаконного происхождения у бывшего руководителя административного района Эребуни города Еревана А.А. в пользу Республики Армения, в частности,
• Дом на улице Гулакяна в административном районе Арабкир, а в случае невозможности- его среднюю рыночную стоимость, которая составляет более 82 млн драмов;
• Около 312 млн драмов в качестве драмов, не обоснованных законными доходами и переданных добросовестным третьим лицам.
В другом исковом заявлении управление Генпрокуратуры по делам о конфискации имущества незаконного происхождения предъявило суду требование о конфискации имущества у директора ООО «АЛКС» А.К. в пользу Республики Армения, в частности,
• Коттедж на улице Тандзахпюр города Цахкадзор Котайкской области, а в случае невозможности среднюю рыночную стоимость- 73 млн 950 тысяч драмов;
• Недвижимость на улице Амараноц в административном районе Норк-Мараш Еревана, а при невозможности- среднюю рыночную стоимость- 90 млн 950 тысяч драмов;
• Недвижимость, находящуюся на улице Арташисяна административного района Шенгавит Еревана, а при невозможности- среднюю рыночную стоимость- 10 млн 900 тыс. драмов;
• Другую недвижимость, находящуюся на улице Арташисяна административного района Шенгавит Еревана, а при невозможности- среднюю рыночную стоимость - 13 млн 665 тыс. драмов;
• Автомобиль марки TOYOTA CAMRY 2.5 GAS, а при невозможности- среднюю рыночную стоимость- 6 млн 500 тысяч драмов;
• Автомобиль марки PORSCHE CAYENNE S 4.8.
• 100% участие ООО «АКЛС».
• 100% участие ООО «ЕВРОТЕКНОЛАЙТ»;
• 61 млн 650 тыс. 164 драмов в качестве остатка незаконных денежных средств;
• Сумму в размере 2 млн 319 тыс. 095 драмов, которая не обосновывается законными доходами лица, имеет незаконное происхождение, переданную добросовестному приобретателю, или которая не может быть идентифицирована и конфискована.