24.03.2023 | Ապօրինի անտառահատումների արդյունքում պետությանը պատճառվել է 5 մլն դրամի վնաս. դատախազը հայցադիմումով պահանջում է վերականգնել պատճառված վնասը
Բ.Պ.-ն, 2020 թվա­կա­նի նոյեմբերի 24-ից մինչև 2021 թվականի հուլիսի 22-ը հանդիսանալով «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի «Դսեղի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի Դսեղի անտառպետության 5-րդ պահաբաժնի անտառապահ, պատ­շաճ չի կա­տա­րել իր պարտականությունները, որի արդյունքում, նշված ժամանակահատվածում ապօրինի հատվել են տարբեր տեսակի 52 ծառեր և 7 ճյուղեր՝ պետությանը  պատճառելով  5 մլն 43 հազար դրամի վնաս:
Նախաքննության ընթացքում Բ.Պ.-ն չի վերականգնել պատճառված վնասը:
2021 թվականի սեպտեմբերի 6-ին  նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: 2022 թվականի մարտի 28-ին Բ.Պ.-ին մեղադրանք է ներկայացվել  18.04.2003 թվականին ընդունված Քրեական օրենսգրքի 315-րդ հոդվածի հոդվածի 2-րդ մասով (պաշտոնական անփութություն):
Դատախազը 2023 թվականի մարտի 20-ին քրեական վարույթը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկել է դատարան: Միաժամանակ  ներկայացվել է հայցադիմում՝ պետությանը պատճառված վնասի վերականգնման նպատակով:

24.03.2023 | 5 million AMD damage was caused to the state due to illegal logging: the Prosecutor demands to recover the damage caused
From November 24, 2020 to July 22, 2021, B.P.- the forester of the 5th forest unit of Dsegh Forestry of the branch of "Hayantar" SNCO of "Dsegh Forestry", did not properly fulfill his duties in the result of which 52 trees and 7 branches of various types were illegally cut down, causing damage of 5 million 43 thousand AMD to the state.
In the course of the preliminary investigation, B. P. did not recover the damage caused.
On September 6, 2021, criminal proceedings were initiated. On March 28, 2022, B. P. was charged under Article 315, part 2 of the Criminal Code adopted on 18.04.2003 (official negligence).
On March 20, 2023, the prosecutor sent the criminal proceedings to the court with an indictment. At the same time, a lawsuit was filed to recover the damage caused to the state.