ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը պարգևատրվել է ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի «ԱՊՀ երկրների պատվավոր դատախազ» կրծքանշանով, որը հանդիսանում է դատախազական այս կառույցի բարձրագույն պարգևը:
Պարգևը ՀՀ գլխավոր դատախազին հանձնել են Մինսկում կայացած ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 32-րդ նիստի ընթացքում:
Այս կրծքանշանը շնորհվում է ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազությունների միջև փոխգործակցության ամրապնդման և զարգացման, օրենքի և իրավակարգի ամրապնդման ոլորտում դատախազությունների դերակատարության բարձրացման գործում ունեցած բացառիկ վաստակի, ինչպես նաև ծառայողական պարտականությունների կատարման ընթացքում ցուցաբերված նշանակալի անձնական, մասնագիտական ներդրման համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազը ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի կողմից նման պատվի արժանացած 10-րդ անհատն է կրծքանշանի, որպես պարգևի, հիմնադրումից ի վեր:

Генеральный прокурор РА Артур Давтян награжден знаком «Почетный прокурор стран СНГ» Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников СНГ, что является высшей наградой этой прокурорской структуры.
Награда была вручена генеральному прокурору РА на 32-м заседании Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников СНГ в Минске.
Этот знак присуждается за исключительный вклад в укрепление, развитие, повышение роли прокуроров в сфере охраны правопорядка, а также значительный личный, профессиональный вклад в выполнение служебных обязанностей.
Генеральный прокурор РА является 10-м лицом, удостоенным такой чести Координационным советом генеральных прокуроров государств-участников СНГ с момента учреждения нагрудного знака в качестве подарка.