ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը պարգևատրվել է ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի «ԱՊՀ երկրների պատվավոր դատախազ» կրծքանշանով, որը հանդիսանում է դատախազական այս կառույցի բարձրագույն պարգևը:
Պարգևը ՀՀ գլխավոր դատախազին հանձնել են Մինսկում կայացած ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 32-րդ նիստի ընթացքում:
Այս կրծքանշանը շնորհվում է ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազությունների միջև փոխգործակցության ամրապնդման և զարգացման, օրենքի և իրավակարգի ամրապնդման ոլորտում դատախազությունների դերակատարության բարձրացման գործում ունեցած բացառիկ վաստակի, ինչպես նաև ծառայողական պարտականությունների կատարման ընթացքում ցուցաբերված նշանակալի անձնական, մասնագիտական ներդրման համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազը ԱՊՀ անդամ պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի կողմից նման պատվի արժանացած 10-րդ անհատն է կրծքանշանի, որպես պարգևի, հիմնադրումից ի վեր:

The RA Prosecutor General Artur Davtyan was awarded with the badge "Honorary Prosecutor of the CIS Countries" of the Coordinating Council of Prosecutors General of the CIS member-states, which is considered to be the highest award of this prosecutorial body.
The award was given to the RA Prosecutor General during the 32-nd session of the Coordinating Council of Prosecutors General of the CIS member-states in Minsk.
This badge is awarded for exceptional contribution in the field of law enforcement in strengthening, developing the role of prosecutor’s offices, as well as significant personal, professional devotion to the performance of official duties in the field of law enforcement.
The RA Prosecutor General is the 10th individual to receive such an honor by the Coordinating Council of Prosecutors General of the CIS member-states since the establishment of the badge as an award.