26.11.2021 | Հանդիպում ԵՄ ծրագրի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գևորգ Բաղդասարյանն ընդունել է Եվրոպական միության «Էլեկտրոնային արդարադատության մշակման և իրականացման լուծումները» ծրագրի տեխնիկական աջակցության թիմին՝ Կեստուտիս Վասկևիսիուսի գլխավորությամբ։
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն արձանագրել է, որ էլեկտրոնային կառավարման համակարգերի ներդրումը Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվում է ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված՝ «Հայաստանի թվայնացման ռազմավարության» հիման վրա և բարձր է գնահատել դրան ուղղված միջոցառումների իրականացմանը ԵՄ ցուցաբերած աջակցությունը։
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են ներդրման տարբեր փուլերում գտնվող էլեկտրոնային արդարադատության միասնական համակարգի և քրեական գործերի մինչդատական վարույթի էլեկտրոնային համակարգի փոխկապակցման հնարավորության հարցերը։

26.11.2021 | Встреча с представителями программы ЕС
Заместитель генерального прокурора РА Г. Багдасарян принял группу технической поддержки программы Европейского Союза «Разрешения по разработке и внедрению электронного правосудия» во главе с Кестутисом Васкиусом.
Приветствуя гостей заместитель генерального прокурора РА констатировал, что внедрение систем электронного управления в РА осуществляется на основании утвержденной правительством РА «стратегии цифровизации Армении» и высоко оценил поддержку ЕС по осуществлению направленных на это мероприятий.
В рамках встречи были обсуждены вопросы возможности взаимосвязи  единой системы электронного правосудия, находящегося на разных стадиях внедрения и электронной системы досудебного производства по уголовным делам.