26.11.2021 | Հանդիպում ԵՄ ծրագրի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գևորգ Բաղդասարյանն ընդունել է Եվրոպական միության «Էլեկտրոնային արդարադատության մշակման և իրականացման լուծումները» ծրագրի տեխնիկական աջակցության թիմին՝ Կեստուտիս Վասկևիսիուսի գլխավորությամբ։
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն արձանագրել է, որ էլեկտրոնային կառավարման համակարգերի ներդրումը Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվում է ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված՝ «Հայաստանի թվայնացման ռազմավարության» հիման վրա և բարձր է գնահատել դրան ուղղված միջոցառումների իրականացմանը ԵՄ ցուցաբերած աջակցությունը։
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են ներդրման տարբեր փուլերում գտնվող էլեկտրոնային արդարադատության միասնական համակարգի և քրեական գործերի մինչդատական վարույթի էլեկտրոնային համակարգի փոխկապակցման հնարավորության հարցերը։

Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia G. Baghdasaryan received the technical support group of the European Union program "Permits for the Development and Implementation of Electronic Justice".
By welcoming the guests, the RA Deputy Prosecutor General stated that the implementation of e-governance systems in the RA is carried out on the basis of the “digitalization strategy of Armenia” approved by the RA government and highly appreciated the EU support for the implementation of measures aimed at this.
During the meeting, the issues of the possibility of interconnection of a unified system of electronic justice, which is at different stages of implementation, and the electronic system of pre-trial proceedings by criminal cases, were discussed.