18.02.2020 | Կադրային փոփոխություններ ՀՀ դատախազությունում
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի  հրամաններով ՀՀ դատախազության համակարգում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ և նշանակումներ: Մասնավորապես՝
ՀՀ գլխավոր դատախազի փետրվարի 11-ի հրամանով՝
• ՀՀ Արմավիրի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վահե Սերգեյի Հովհաննիսյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ:
ՀՀ գլխավոր դատախազի փետրվարի 13-ի հրամաններով՝
• ՀՀ Լոռու կայազորի զինվորական դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Կարեն Ֆիրդուսու Հարությունյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Զինվորական կենտրոնական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնում
ՀՀ գլխավոր դատախազի փետրվարի 17-ի հրամաններով՝
• ՀՀ Կոտայքի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Ռաֆայել Ալեքսանդրի Խաչատրյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Արմավիրի մարզի դատախազի պաշտոնում
• Արարատի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սևակ Ալֆրեդի Հովհաննիսյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Կոտայքի մարզի դատախազի պաշտոնում
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազ, արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Արմեն Դմիտրիի Չիչոյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Արարատի մարզի դատախազի պաշտոնում
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գագիկ Սամվելի Մարգարյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնում:

Приказами генерального прокурора РА А. Давтяна в системе прокуратуры РА были осуществлены кадровые изменения и назначения. В частности:
Приказом генерального прокурора РА от 11.02.2020г.
прокурор Армавирской области, советник юстиции первого класса Ваге Сергеевич Оганнисян был переведен и назначен на должность заместителя прокурора начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в ССС РА Генеральной прокуратуры РА;
Приказом генерального прокурора РА от 13.02.2020г.
военный прокурор Лорийского гарнизона, советник юстиции первого класса Карен Фирдусович Арутюнян был переведен и назначен на должность старшего прокурора Центральной военной прокуратуры РА ;
Приказом генерального прокурора РА от 17.02.2020г.
прокурор Котайкской области, советник юстиции первого класса Рафаел Александрович Хачатрян был переведен и назначен на должность прокурора Армавирской области;
прокурор Араратской области, советник юстиции первого класса Севак Алфредович Оганнисян был переведен и назначен на должность прокурорa Котайкской области;
прокурор административных округов Эребуни и Нубарашен г. Еревана, государственный советник юстиции третьего класса Армен Дмитриевич Чичоян был переведен и назначен на должность прокурора Араратской области;
заместитель прокурора административных округов Кентрон и Норк-Мараш г. Еревана, советник юстиции первого класса Гагик Самвелович Маргарян был переведен и назначен на должность прокурора административных округов Эребуни и Нубарашен г. Еревана.