18.02.2020 | Կադրային փոփոխություններ ՀՀ դատախազությունում
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի  հրամաններով ՀՀ դատախազության համակարգում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ և նշանակումներ: Մասնավորապես՝
ՀՀ գլխավոր դատախազի փետրվարի 11-ի հրամանով՝
• ՀՀ Արմավիրի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Վահե Սերգեյի Հովհաննիսյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ:
ՀՀ գլխավոր դատախազի փետրվարի 13-ի հրամաններով՝
• ՀՀ Լոռու կայազորի զինվորական դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Կարեն Ֆիրդուսու Հարությունյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Զինվորական կենտրոնական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնում
ՀՀ գլխավոր դատախազի փետրվարի 17-ի հրամաններով՝
• ՀՀ Կոտայքի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Ռաֆայել Ալեքսանդրի Խաչատրյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Արմավիրի մարզի դատախազի պաշտոնում
• Արարատի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սևակ Ալֆրեդի Հովհաննիսյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Կոտայքի մարզի դատախազի պաշտոնում
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազ, արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Արմեն Դմիտրիի Չիչոյանը փոխադրվել և նշանակվել է ՀՀ Արարատի մարզի դատախազի պաշտոնում
• Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գագիկ Սամվելի Մարգարյանը փոխադրվել և նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնում:

By the orders of the RA Prosecutor General A. Davtyan, personnel changes and appointments have been made in the system of the RA Prosecutor’s Office. In particular:
By the order of the RA Prosecutor General dated 11.02.2020
Prosecutor of Armavir Region, First Class Counselor of Justice Vahe Hovhannisyan has been appointed to the post of the Deputy Head of Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA SIS of the RA Prosecutor General’s Office
By the order of the RA Prosecutor General dated 13.02.2020
Military Prosecutor of Lori Garrison, First Class Counselor of Justice Karen Harutyunyan has been appointed to the post of the Senior Prosecutor of the RA Central Military Prosecutor
By the order of the RA Prosecutor General dated 17.02.2020
Prosecutor of Kotayk Region, First Class Counselor of Justice Rafayel Khachatryan has been appointed to the post of the Prosecutor of Armavir Region
Prosecutor of Ararat Region, First Class Counselor of Justice Sevak Hovhannisyan has been appointed to the post of the Prosecutor of Kotayk Region
Prosecutor of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts of Yerevan City, Third Class State Counselor of Justice Armen Chichoyan has been appointed to the post of the Prosecutor of Ararat Region.
Deputy Prosecutor of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan City, First Class Counselor of Justice Gagik Margaryan has been appointed to the post of the Prosecutor Erebuni and Nubarashen Administrative Districts