ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հուլիսի 20-ի մի շարք հրամաններով ՀՀ դատախազության համակարգում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ: Մասնավորապես՝
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Տիգրան Գուրգենի Ամբարյանը նշանակվել է ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալ, ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության քրեական հետապնդման ոլորտում կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեությունը վերահսկող բաժնի պետ՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի պաշտոնից:
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արսեն Վիգենի Սիմոնյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Սիսակ Ժորժիկի Խաչատրյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Դավիթ Միքայելի Վեքիլյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազ՝ ազատվելով Արագածոտնի մարզի դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Ռաֆայել Ալեքսանդրի Խաչատրյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Էրեբունի, Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արմեն Դմիտրիի Չիչոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի, Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գրիգոր Վալիկոյի Էլիզբարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ՝ ազատվելով Լոռու մարզի դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արսեն Ռուբիկի Մարտիրոսյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության հետաքննության և նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սևակ Ալֆրեդի Հովհաննիսյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արթուր Աշոտի Զաքարյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության և դատական ակտերի բողոքարկման վարչության ավագ դատախազ՝ ազատվելով Լոռու կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Կարեն Ֆիրդուսու Հարությունյանը նշանակվել է Լոռու կայազորի զինվորական դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում քննվող գործերի բաժնի պետի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արման Վրույրի Ասլանյանը նշանակվել է Եղեգնաձորի կայազորի զինվորական դատախազ՝ ազատվելով Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արթուր Ռոբերտի Անտոնյանը նշանակվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:

A number of staff changes took place in the RA Prosecutor General’s Office on July 20, 2017 by the RA Prosecutor General’s Decrees. Particularly the changes were as follows:
Second Class Councillor of Justice Tigran Ambaryan is appointed the RA Deputy Military Prosecutor, Head of Division for supervision of the activities of the prosecutor’s offices of military garrisons in the sphere of criminal prosecution, releasing the post of the Head of Department for Combating Corruption and Economic Crimes.
Second Class Councillor of Justice Arsen Simonyan is appointed to the post of the Head of Department for Combating Corruption and Economic Crimes, releasing the post of the Prosecutor of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts of the Yerevan City.
Third Class State Councillor of Justice Sisak Khachatryan is appointed to the post of the Prosecutor of Arabkir and Kanaker-Zeytun Administrative Districts of the Yerevan City, releasing the post of the Prosecutor of Ajapnyak and Davtashen Administrative Districts of the Yerevan City.
First Class Councillor of Justice Davit Vekilyan is appointed to the post of the Prosecutor of Ajapnyak and Davtashen Administrative Districts of the Yerevan City, releasing the post of the Prosecutor of Aragatsotn Region.
First Class Councillor of Justice Rafayel Khachatryan is appointed to the post of the Prosecutor of Kotayq Region, releasing the post of the Prosecutor of Erebuni, Nubarashen Administrative Districts of the Yerevan City.
First Class Councillor of Justice Armen Chichoyan is appointed to the post of the Prosecutor of Erebuni, Nubarashen Administrative Districts of the Yerevan City, releasing the post of the Prosecutor of Shengavit Administrative District of the Yerevan City.
First Class Councillor of Justice Grigor Elizbaryan is appointed to the post of the Prosecutor of Shengavit Administrative District of the Yerevan City, releasing the post of the Prosecutor of Lori Region.
Second Class Councillor of Justice Arsen Martirosyan is appointed to the post of the Prosecutor of Lori Region, releasing the post of the Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Inquest and Preliminary Investigation of the RA Prosecutor General’s Office.
First Class Councillor of Justice Sevak Hovhannisyan is appointed to the post of the Prosecutor of Ararat Region, releasing the post of the Deputy Head of the Department for Investigation of Especially Important Cases of the RA Prosecutor General’s Office.
First Class Councillor of Justice Artur Zakaryan is appointed to the post of Senior Prosecutor of the Department for Charge Defense and Appealing of Judicial Acts of the RA Prosecutor General’s Office, releasing the post of the Military Prosecutor of Lori Garrison.
First Class Councillor of Justice Karen Harutyunyan is appointed to the post of the Military Prosecutor of Lori Garrison, releasing the post of the Head of the Division for cases investigated in the Department of EIC of GMID of the RA IC.
First Class Councillor of Justice Arman Aslanyan is appointed to the post of the Military Prosecutor of Eghegnadzor Region, releasing the post of the Military Prosecutor of Yerevan Garrison.
Second Class Councillor of Justice Artur Antonyan is appointed to the post of the Military Prosecutor of Yerevan Garrison, releasing the post of the Senior Prosecutor of the RA Military Central Prosecutor’s Office.