ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հուլիսի 20-ի մի շարք հրամաններով ՀՀ դատախազության համակարգում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ: Մասնավորապես՝
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Տիգրան Գուրգենի Ամբարյանը նշանակվել է ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալ, ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության քրեական հետապնդման ոլորտում կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեությունը վերահսկող բաժնի պետ՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի պաշտոնից:
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արսեն Վիգենի Սիմոնյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Սիսակ Ժորժիկի Խաչատրյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Դավիթ Միքայելի Վեքիլյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազ՝ ազատվելով Արագածոտնի մարզի դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Ռաֆայել Ալեքսանդրի Խաչատրյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Էրեբունի, Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արմեն Դմիտրիի Չիչոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի, Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գրիգոր Վալիկոյի Էլիզբարյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ՝ ազատվելով Լոռու մարզի դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արսեն Ռուբիկի Մարտիրոսյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության հետաքննության և նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սևակ Ալֆրեդի Հովհաննիսյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արթուր Աշոտի Զաքարյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության և դատական ակտերի բողոքարկման վարչության ավագ դատախազ՝ ազատվելով Լոռու կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Կարեն Ֆիրդուսու Հարությունյանը նշանակվել է Լոռու կայազորի զինվորական դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում քննվող գործերի բաժնի պետի պաշտոնից:
• Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արման Վրույրի Ասլանյանը նշանակվել է Եղեգնաձորի կայազորի զինվորական դատախազ՝ ազատվելով Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնից:
• Արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Արթուր Ռոբերտի Անտոնյանը նշանակվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազ՝ ազատվելով ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:

20-го июля в Генеральной прокуратуре РА состоялись кадровые перестановки указами Генерального прокурора РА Артура Давтяна. В частности:
Советник юстиции второго класса Тигран Гургенович Амбарян назначен заместителем военного прокурора РА, начальником отдела по надзору за деятельностью прокуратур военных гарнизонов в сфере уголовного преследования, освободившись от должности начальника управления по делам о преступлениях коррупционной и экономической направленности.
Советник юстиции второго класса Арсен Вигенович Симонян назначен начальником управления по делам о преступлениях коррупционной и экономической направленности, освободившись от должности прокурора административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана.
Государственный советник юстиции третьего класса Сисак Жоржикович Хачатрян назначен прокурором административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана, освободившись от должности прокурора административных округов Ачапняк и Давташен города Еревана.
Советник юстиции первого класса Давит Микаелович Векилян назначен прокурором административных округов Ачапняк и Давташен города Еревана, освободившись от должности прокурора Арагацотнской области.
Советник юстиции первого класса Рафаел Александрвочи Хачатрян назначен прокурором Котайкской области, освободившись от должности прокурора административных округов Эребуни, Нубарашен города Еревана.
Советник юстиции первого класса Армен Дмитриевич Чичоян назначен прокурором административных округов Эребуни, Нубарашен города Еревана, освободившись от должности прокурора административного округа Шенгавит города Еревана.
Советник юстиции первого класса Григор Валикоевич Элизбарян назначен прокурором административного округа Шенгавит города Еревана, освободившись от должности прокурора Лорийской области.
Советник юстиции второго класса Арсен Рубикович Мартиросян назначен прокурором Лорийской области, освободившись от должности заместителя начальника управления по надзору за законностью дознания и предварительного следствия.
Советник юстиции первого класса Севак Алфредович Оганнисян назначен прокурором Араратской области, освободившись от должности заместителя начальника управления по расследованию особо важных дел.
Советник юстиции первого класса Артур Ашотович Закарян назначен старшим прокурором управления по защите обвинения и обжалования судебных актов, освободившись от должности военного прокурора Лорийского гарнизона.
Советник юстиции первого класса Карен Фирдусович Арутюнян назначен военным прокурором Лорийского гарнизона, освободившись от должности начальника отдела по делам, расследуемым в управлении по ОВД ГВСУ СК РА.
Советник юстиции первого класса Арман Вруйрович Асланян назначен военным прокурором Ехекнадзорского гарнизона, освободившись от должности военного прокурора Ереванского гарнизона.
Советник юстиции второго класса Артур Робертович Антонян назначен военным прокурором Ереванского гарнизона, освободившись от должности старшего прокурора военной центральной прокуратуры РА.