02.04.2017 | Զոլաքար համայնքի ղեկավարի կողմից ընտրողներին ուղղորդելու վերաբերյալ հրապարակումներն ուղարկվել են ՀՀ ՔԿ՝ նյութեր նախապատրաստելու հանձնարարությամբ
Գեղարքունիքի մարզի Զոլաքար համայնքի ղեկավարի կողմից ընտրողներին ուղղորդելու, ինչպես նաև նույն տեղամասում, վստահված անձին ծեծի ենթարկելու և դիտորդի աշխատանքը խոչնդոտելու վերաբերյալ  ԶԼՄ-ների հրապարակումներն  ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից շտապ կարգով ուղարկվել են  ՀՀ քննչական կոմիտե համապատասխան ստորաբաժանում՝   ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածների կարգով նյութ նախապատրաստելու հանձնարարությամբ:

02.04.2017 | Публикации о направлении избирателей руководителем общины Золакар были отправлены в СК РА с поручением подготовить материалы
Публикации СМИ о направлении избирателей руководителем общины Золакар Гегаркуникского района , а также избиения доверенного лица  в том же избирательном участке  и воспрепятствовании работы наблюдателя , в срочном порядке  были  отправлены Генеральной прокуратурой РА в соответствующее подразделение Следственного комитета РА  с поручением подготовить материалы в  порядке,  предусмотренном  статьями  180-181 Уголовно-процессуального кодекса РА.