02.04.2017 | Բյուրական համայնքի ղեկավարի կողմից վստահված անձանց աշխատանքը խոչընդոտելու վերաբերյալ հրապարակումներն ուղարկվել են ՀՀ ՔԿ՝ նյութեր նախապատրաստելու հանձնարարությամբ
Արագածոտնի մարզի Բյուրական համայնքի ղեկավարի կողմից  Բյուրական համայնքում  ընտրական գործընթացին խոչնդոտելու, այդ թվում՝ վստահված անձանց աշխատանքը խոչնդոտելու վերաբերյալ ԶԼՄ-ների հրապարակումներն  ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից շտապ կարգով ուղարկվել են  ՀՀ քննչական կոմիտեի համապատասխան ստորաբաժանում՝   ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածների կարգով նյութ նախապատրաստելու հանձնարարությամբ:

02.04.2017 | Публикации о воспрепятствовании работы доверенных лиц руководителем общины были отправлены в СК РА с поручением подготовить материалы
Публикации СМИ о воспрепяствовании избирательного  процесса в общине Бюракан руководителем общины Бюракан Арагацотнского района, в том числе и воспрепяствования работы доверенных лиц, в срочном порядке  были  отправлены Генеральной прокуратурой РА в соответствующее подразделение Следственного комитета РА  с поручением подготовить материалы в  порядке,  предусмотренном  статьями  180-181 Уголовно-процессуального кодекса РА.