ՀՀ գլխավոր դատախազությունում տեղի է ունեցել կոլեգիայի նիստ, որը վարել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը: ՀՀ գլխավոր դատախազը կոլեգիայի անդամներին է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազի նորանշանակ տեղակալ, ՀՀ զինվորական դատախազ Վահե Հարությունյանին:
Արթուր Դավթյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին ՀՀ զինվորական դատախազ Արտավազդ Հարությունյանին՝ դատախազական համակարգում երկարամյա և արդյունավետ աշխատանքի համար:
Հաջողություններ մաղթելով նորանշանակ զինվորական դատախազ Վահե Հարությունյանին՝ Գլխավոր դատախազը բարձր է գնահատել նրա պրոֆեսիոնալիզմը և իրավապահ համակարգում երկարամյա աշխատանքային փորձը՝ վստահություն հայտնելով, որ դատախազական համակարգում նրա գործունեությունը ուղղված կլինի ՀՀ իրավական համակարգի ամրապնդմանը:
Արթուր Դավթյանը ևս մեկ անգամ շեշտել է զինված ուժերում հանցավորության կանխարգելման ուղղությամբ ակտիվ աշխատանքների անհրաժեշտությունը, ընդգծելով քրեածին պատճառներն ու պայմանները վերացնելու նկատմամբ հետևողականություն ցուցաբերելու կարևորությունը:
Գլխավոր դատախազը նշել է, որ բանակը ՀՀ անվտանգության երաշխավորն է, միաժամանակ ընդգծելով, որ այս ոլորտում դատախազական աշխատանքն առավել զգայուն և մանրակրկիտ պետք է լինի, քանի որ հայկական զիված ուժերում ծառայող զինվորն իր անսասան ոգու եւ անհաղթ բազկի ուժով փայլուն իրականացնում է հայրենիքի պաշտպանի իր առաքելությունը:
Կենսագրություն
Ծնվել է 1971թ.-ի հունիսի 28-ին Երևանում:
Մասնագիտական գործունեություն
2017թ. մարտի 23-ի ՀՀ Նախագահի հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ զինվորական դատախազ, Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ
07.11.2016թ.-23.03.2017թթ ՀՀ գլխավոր դատախազության ավագ դատախազ /արդարադատության առաջին դասի խորհրդական
04.07.2015-05.11.2016թթ ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետ
13.02.2015-04.07.2015թթ. ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 1-ին վարչության պետի տեղակալ, ինքը և 1-ին բաժնի պետ
31.12.2013-13.02.2015թթ. ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 1-ին /կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման/ վարչության 1-ին /պետական ծառայության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման/ բաժնի պետ
28.12.2013-31.12.2013թթ. ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Արմավիրի մարզի քննչական բաժնի Վաղարշապատի քննչական բաժանմունքի պետ
25.07.2012-05.09.2012թթ. Երևանի կայազորի զինվորական դատախազ
30.11.2007-25.07.2012թթ. Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ
11.01.2007-30.11.2007թթ. ՀՀ գլխավոր դատախազության հետաքննության և նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող վարչության դատախազ

Board meeting was held at the RA Prosecutor General’s Office. The RA Prosecutor General introduced to the members of the board the newly appointed Deputy Prosecutor General, RA Military Prosecutor.
Artur Davtyan thanked the former Military Prosecutor Artavazd Harutyunyan, for a long-lasting and effective work. The RA Prosecutor General wishing to his successor, Vahe Harutyunyan a fruitful tenure, highly appreciated his professionalism and experience in the law enforcement system.
Davtyan expressed hope that he would contribute to the further strengthening of the RA law enforcement system. Artur Davtyan also highlighted the importance of preventing crimes in the military, calling for active and consistent efforts towards eradicating their causes.
Biography
Born on June 28, 1971, Yerevan
Work Experience
By the decree of March 23, 2017 of the RA President Vahe Harutyunyan was appointed Military Prosecutor of the Republic of Armenia, Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia
07.11.2016-23.03.2017- Senior Prosecutor of the RA Prosecutor General’s Office /First Class Councillor of Justice/
04.07.2015-05.11.2016- Head of the Internal Security Department of the RA Police
13.02.2015-04.07.2015- Deputy Head of the First Department of the General Department on Combating Organized Crime of the RA Police and the Head of the First Division
31.12.2013-13.02.2015- Head of the First Division /combating public service crimes/ of the First Dеpartment /combating corruption and economic crimes/ of the General Department on Combating Organized Crime of the RA Police
28.12.2013-31.12.2013- Head of Vagharshapat Investigative Subdivision of Armavir Region Investigative Division of the GID of the RA Police
25.07.2012-05.09.2012- Military Prosecutor of Yerevan Garrison
30.11.2007-25.07.2012- Deputy Military Prosecutor of Yerevan Garrison
11.01.2007-30.11.2007- Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Inquest and Preliminary Investigation of the RA Prosecutor General’s Office
12.01.1999-11.01.2007- Senior Investigator of the Prosecutor's Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts