22.03.2017 | ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ստեղծված աշխատանքային խումբը ուսումնասիրել է 176 հաղորդում
ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ստեղծված աշխատանքային խումբը 2017 թվականի մարտի 21-ի դրությամբ ուսումնասիրել է 02.04.2017թ. կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրությունների նախապատրաստման փուլում տեղի ունեցած առերևույթ ընտրական իրավախախտումների վերաբերյալ 173 հրապարակում, ՀՀ ոստիկանությունում ստացված մեկ անանուն և ՀՀ գլխավոր դատախազության թեժ գծով ստացված 2 ահազանգ:
Ուսումնասիրված 176 հաղորդումներից 38-ը պարունակել  են առերևույթ ընտրական բնույթի հանցագործության վերաբերյալ տեղեկատվություն:
Նշված 38 հաղորդումներն ուղարկվել են ՀՀ ոստիկանության համապատասխան տարածքային բաժիններ՝ դրանցում նշված տեղեկությունները ստուգելու նպատակով, որոնցից 35-ով ստուգմամբ դրանցում նշված փաստերը հերքվել կամ չեն հաստատվել, իսկ մյուսներով ստուգողական գործողությունները շարունակվում են:

22.03.2017 | Working group of the RA Prosecutor General’s Office studied 176 reports
By 21 March, 2017, working group of the RA Prosecutor General’s office studied 173 media publications about the alleged election violations, one anonymous call received by the RA Police and 2 calls received by the RA Prosecutor General’s office hotline regarding the upcoming parliamentary elections on 2 April.
38 out of the 176 studied reports contained clear signs of electoral offences.
The above-mentioned 38 reports were sent to the relevant territorial divisions of the RA Police with the aim of checking the mentioned data. By the results of the check it was found out that facts either have been denied or have not been confirmed. Supervision of other reports is still in process.