24.11.2016 | Հարուցվել է քրեական գործ` հասարակական կարգը դիտավորությամբ կոպիտ կերպով խախտելու դեպքի առթիվ
ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից ստացված հաղորդման հիման վրա ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Էրեբունու բաժնում նախապատրաստված նյութերով ձեռք են բերվել տվյալներ այն մասին, որ 2016թ. նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, մոտ 20 ավտոմեքենաներով ինքնությունը չպարզված մի խումբ անձինք, դիտավորությամբ կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը և բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ, անտեսելով քրեակատարողական հիմնարկում ծառայություն իրականացնող հերթապահ խմբի գլխավոր մասնագետի օրինական պահանջը, իրենց ավտոմեքենաները կայանել են քրեակատարողական հիմնարկի արգելապատնեշի մուտքի առջև և սահմանափակել քրեակատարողական հիմնարկի տարածք ազատ ելումուտը՝ այդ կերպ մոտ երկու ժամ տևողությամբ խաթարելով «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի բնականոն գործունեությունը:
Փաստի առթիվ Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի կողմից ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ, որն ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին՝ նախաքննություն կատարելու:

По материалам, подготовленным в отделе административных округов Эребуни и Нубарашен управления города Еревана полиции РА на основании сообщения, полученного от уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” Министерства юстиции РА, были получены данные о том, что 21-го ноября 2016г. в пределах 17:00 часов группа неопознанных лиц примерно на 20-ти автомобилях, намеренно грубо нарушая общественный порядок и оказывая явное неуважительное отношение к обществу, игнорируя законное требование главного специалиста дежурной группы, ведущей службу в уголовно-исполнительном учреждении, припарковали свои автомобили у входа заграждения уголовно-исполнительного учреждения и ограничили свободный доступ к территории уголовно-исполнительного учреждения, таким образом, около двух часов нарушая нормальный ход работы уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен”.
По факту дела прокурором Прокуратуры административных округов Эребуни и Нубарашен города Еревана возбуждено уголовное дело согласно ч. 1 ст. 258 УК РА, которое направлено в следственный отдел по административным округам Эребуни и Нубарашен города Еревана Следственного комитета РА для проведения предварительного следствия.