10.10.2016 | Գեղարքունիքի մարզի 23/01 ընտրատեղամասում ընտրությունների ընթացքում տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահի և համայնքի ղեկավարի թեկնածուի միջև տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ նյութերը ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից ոստիկանությունից պահանջվել և ուղարկվել են ՀՔԾ
2016թ. հոկտեմբերի 2-ին Գեղարքունիքի մարզի Վարսեր համայնքի թիվ 23/01 ընտրատեղամասում ընտրությունների ընթացքում տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Ս.Մ.-ին նույն համայնքի ղեկավարի թեկնածու Հ.Ս.-ն սպառնացել է ընտրությունների արդյունքներն իր օգտին չլինելու դեպքում հաշվեհարդար տեսնել, այնուհետև, հոկտեմբերի 4-ին՝ ձայների վերահաշվարկից հետո, համայնքի ղեկավարի պաշտոնում չընտրված Հ.Ս.-ն  շարունակել է Ս.Մ.-ին ուղղված իր սպառնալիքները:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչությունում նախապատրաստվող նյութերը ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից պահանջվել և ուղարկվել են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով ընթացք տալու հանձնարարությամբ:

On October 2, 2016 at the polling station N 23/01 of Varser village of Gegharkunik Region during the elections H. S. candidate for the head of village threatened S. M. the chairman of the election commission of the district, if the results of voting were not in his favour he would get revenge. Then, on October 4, after the recount of the votes, H. S. (who has not been elected for the position) continued threatening S. M.
The Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia has requested materials, prepared on that occasion in the Regional Department of Gegharkunik and has sent them to Special Investigation Service of the RA, to initiate an investigation, prescribed by Article 180-181 of the RA Criminal Procedure Code.