27.09.2016 | Դատախազի որոշմամբ Ա. Վարդանյանի և Լ.Ասլանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է
2016թ. հուլիսի 20-ին՝ ժամը 22:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Մ.Խորենացի և Քրիստափոր փողոցների խաչմերուկում մի խումբ անձանց կողմից հասարակական անվտանգությունը վտանգելով, բռնություններով, ջարդերով, գույք ոչնչացնելով ու վնասելով արտահայտված զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցված քրեական գործի նախաքննության նկատմամբ դատավարական ղեկավարում իրականացնող դատախազի կողմից 2016 թվականի սեպտեմբերի 27-ին կայացված որոշումներով մեղադրյալներ Լևոն Ասլանյանի և Արմեն Վարդանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է և նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը՝ նկատի ունենալով, որ վերացել է նրանց կալանքի տակ պահելու անհրաժեշտությունը:

On July 20, 2016 at around 22.00 at the crossroads of M. Khorenaci and Christopher streets of Yerevan City, on the fact of participation in mass disorders by a group of persons endangering public safety, accompanied with violence, pogroms, destruction or damage to property, in General Department of Investigation of Particularly Important Cases of the Investigative Committee under Article 225 Part 2 according to the decisions made on September 27, 2016 by the prosecutor supervising the preliminary investigation of the criminal case proceedings, the chosen measure of restraint - detention against Armen Vardanyan and Levon Aslanyan was eliminated and as a restraint against them restricred residence was applied, taking into account the fact that there is no necessity for detention.
27.09.2016 | By the decision of the prosecutor the chosen measure of restraint - detention against A. Vardanyan and L. Aslanyan was eliminated