27.09.2016 | Դատախազի որոշմամբ Ա. Վարդանյանի և Լ.Ասլանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է
2016թ. հուլիսի 20-ին՝ ժամը 22:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Մ.Խորենացի և Քրիստափոր փողոցների խաչմերուկում մի խումբ անձանց կողմից հասարակական անվտանգությունը վտանգելով, բռնություններով, ջարդերով, գույք ոչնչացնելով ու վնասելով արտահայտված զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցված քրեական գործի նախաքննության նկատմամբ դատավարական ղեկավարում իրականացնող դատախազի կողմից 2016 թվականի սեպտեմբերի 27-ին կայացված որոշումներով մեղադրյալներ Լևոն Ասլանյանի և Արմեն Վարդանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը վերացվել է և նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը՝ նկատի ունենալով, որ վերացել է նրանց կալանքի տակ պահելու անհրաժեշտությունը:

20-го июля 2016г. в районе 22:00 на перекрестке улиц М. Хоренаци и Христафора города Еревана по случаю в участии в массовых беспорядках, которые сопровождались подверганием опасности общественной безопасности, насилием, погромами, уничтожением и повреждением имуществуа, избранная мера пресечения заключение под стражу в отношении Левона Алсаняна и Армена Варданяна была отменена постановлениями, принятыми от 27-го сентября 2016г. прокурором, производящим процессуальное руководство предварительным следствием уголовного дела, возбужденнго по ч. 2 ст. 225 уголовного кодекса РА в главном управлении по расследованию ОВД Следственного комитета РА. В отношении последних в качестве меры пресечения была избрана подписка о невыезде учитывая то, что исчезла необходимость содержания их под стражей.
27.09.2016 | Постановлением прокурора избранная мера пресечения заключение под стражу в отношении А. Варданяна и Л. Асланяна отменена