ՀՀ դատախազության պատվիրակությունը Մոսկվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելել է ՌԴ դատախազության ակադեմիա:
ՌԴ դատախազության ակադեմիայում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ակադեմիայի և ՀՀ դատախազության միջև իրականացվող ծրագրերի վերաբերյալ հարցեր, հստակեցվել են համագործակցության ուղղություններն ու ձևաչափը: Վերահաստատվել է ՀՀ դատախազների` ՌԴ դատախազության ակադեմիայում վերապատրաստվելու պայմանավորվածությունը:
Երկուստեք ընդգծվել է ինչպես փորձի փոխանակման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված հանդիպումներ կազմակերպելու, այնպես էլ մասնագիտական նյութերի, ուսումնասիրությունների, զեկույցների փոխանակման կարևորությունը:
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ նմանատիպ հանդիպումները և համատեղ աշխատանքները կամրապնդեն փոխըմբռնումը և կնպաստեն առավել արդյունավետ համագործակցության զարգացմանը:

The Prosecutor's Office demands the confiscation of 4 immovable properties and 46 million AMD from the former President of the Urban Development Committee
On June 1, 2023, the Anti-Corruption court accepted another lawsuit regarding confiscation of property of illegal origin into proceedings.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office submitted a claim to the Court to confiscate the below-mentioned from V.V., the former President of the Urban Development Committee and his affiliated persons:
- 4 immovable properties in Yerevan and Lori region, and in case of impossibility, the average market value thereof, which is more than 303 million 150 thousand AMD.
- 46 million 70 thousand AMD, which is not substantiated by the legal income of the person, has an illegal origin, was transferred to a bona fide acquirer or cannot be identified and confiscated based on the legal regulation of Article 20(4) of the RA Law "On Confiscation of Property of Illegal Origin".