ՀՀ դատախազության պատվիրակությունը Մոսկվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելել է ՌԴ դատախազության ակադեմիա:
ՌԴ դատախազության ակադեմիայում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ակադեմիայի և ՀՀ դատախազության միջև իրականացվող ծրագրերի վերաբերյալ հարցեր, հստակեցվել են համագործակցության ուղղություններն ու ձևաչափը: Վերահաստատվել է ՀՀ դատախազների` ՌԴ դատախազության ակադեմիայում վերապատրաստվելու պայմանավորվածությունը:
Երկուստեք ընդգծվել է ինչպես փորձի փոխանակման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված հանդիպումներ կազմակերպելու, այնպես էլ մասնագիտական նյութերի, ուսումնասիրությունների, զեկույցների փոխանակման կարևորությունը:
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ նմանատիպ հանդիպումները և համատեղ աշխատանքները կամրապնդեն փոխըմբռնումը և կնպաստեն առավել արդյունավետ համագործակցության զարգացմանը:

Прокуратура требует конфискации 4 недвижимого имущества и 46 млн драмов у бывшего председателя Градостроительного комитета
1 июня 2023 года Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего председателя Градостроительного комитета В.В. и его аффилированных лиц в пользу Республики Армения нижеследующего:
• 4 объектов недвижимости в Ереване и Лорийской области, а в случае невозможности их среднюю рыночную стоимость, которая составляет более 303 млн. 150 тыс. драмов.
• 46 миллионов 70 тысяч драмов, которые не подтверждены законным доходом лица, имеют незаконное происхождение, были переданы добросовестному приобретателю или не могут быть идентифицированы и конфискованы на основании правового регулирования статьи 20, части 4 Закона РА "О конфискации имущества незаконного происхождения".