Լրատվություն 14.06.2019 | Պաշտոնատար անձինք ապօրինաբար թույլատրել են համայնքային և բնակիչների բաժնային սեփականության տարածքներում մասնավոր շինարարության կատարումը և ապահովել շինության նկատմամբ իրավունքի պետական գրացումը. հարուցվել է քրեական գործ 13.06.2019 | Գլխավոր դատախազությունում քննարկվել են դատախազության 2020-2022թթ միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի ու 2020թ. բյուջետային ֆինանսավորման հայտերը 12.06.2019 | «Լասկալա» ակումբի մոտ տեղի ունեցած խմբակային խուլիգանության դեպքով ձերբակալվել է 5 անձ 12.06.2019 | Լոռու մարզի դատախազության նախաձեռնությամբ կտրուկ ակտիվացել է «Վանաձոր» ՔԿՀ-ում ապօրինի թմրամիջոցների ներթափանցման և իրացման դեմ պայքարը 11.06.2019 | Ավտոմեքենայով երթևեկության կանոնների դիտավորյալ խախտումները, որոնք դրսևորվում են հասարակական կարգի կոպիտ խախտմամբ, կարող են որակվել որպես խուլիգանություն. դատախազությունը հետևողական է 07.06.2019 | Լոռու մարզի Շամլուղ համայնքի նախկին ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել վատնման եղանակով 14մլն դրամի հափշտակություն կատարելու համար 07.06.2019 | Թունաքիմիկատների ձեռքբերման մրցույթում անհիմն մերժվել է առավել էժան և օգտավետ առաջարկ ներկայացրած ընկերության հայտը. դատախազությունում քրեական գործ է հարուցվել 06.06.2019 | ՀՀ դատախազությունը նոր ստուգումներ է իրականացրել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում՝ կրկին հայտնաբերելով խախտումներ 05.06.2019 | Մեղադրական դատավճիռ է կայացվել սերմացու ցորենի հատկացման գործընթացում առանձնապես խոշոր չափի յուրացում կատարելու համար մեղադրվող Ձյունաշող համայնքի ղեկավարի նկատմամբ 05.06.2019 | Հայաստանի և Իրանի դատախազությունների ներկայացուցիչները կլոր սեղանի շուրջ քննարկել են երկու երկրների միջև հանձնման և իրավական փոխօգնության խնդիրները 05.06.2019 | 2020թ. բյուջետային հայտի քննարկում 04.06.2019 | Երևանի մի քանի բենզալցակայաններում ստուգմամբ հայտնաբերված թերաչափման փաստերով քրեական գործեր են հարուցվել 80 81 82 83 84 85 86 87 88 166

Newsfeed 11.10.2019 | Prosecutor General of the Republic of Armenia has received the delegation led by the President of the Supreme Court of the Republic of Croatia 08.10.2019 | Another case of sale of state property on the basis of a false conclusion at a price 3 times lower than the real market value has been detected. Criminal case has been initiated 04.10.2019 | By misleading citizens, they have directed them to extremely unfavorable deals. By the decisions of the RA Prosecutor General criminal cases have been initiated 03.10.2019 | As a result of corruption abuses in the psychiatric hospital of Sevan, the state has suffered damage in the amount of about 50 million AMD 03.10.2019 | On the basis of forged documents, supposedly for state needs, property has been alienated for a price 3 times higher than the market value. Criminal case has been initiated 02.10.2019 | The RA Prosecutor General took part in the session of the Prosecutors General of Member-States of CIS in Bishkek 30.09.2019 | The Prosecutor General Artur Davtyan has paid a working visit to the Republic of Kyrgyzstan 30.09.2019 | Within the framework of pre-trial proceedings damage caused to the state and community in the amount of 346.5 million AMD /more than 70%/ has been restored 27.09.2019 | Structural changes and personnel changes in the RA Prosecutor General’s Office 27.09.2019 | The municipality of Yerevan has suffered damage in the amount of 5.3 billion AMD in the result of possible abuses committed by officials of Yerevan Municipality and competent authorities of Sanitek company in the field of garbage collection. 26.09.2019 | Based on a false assessment, state property has been sold at a price 3 times lower than its real value. Criminal Case has been initiated 26.09.2019 | Criminal case has been initiated concerning the fact of theft at " Book and Publishing Center " SNCO of the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sport 80 81 82 83 84 85 86 87 88 172