Լրատվություն 20.03.2020 | ՀՀ գլխավոր դատախազը վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել՝ Վարդգես Գասպարիի վերաբերյալ 2008-2009թթ. կայացված մեղադրական դատավճիռները բեկանելու և նրան արդարացնելու միջնորդությամբ 20.03.2020 | 150մլն դրամի վնաս պետությանը՝ վայրի բույսերի հավաքման և օգտագործման բնօգտագործման վճարներից խուսափելու և արտահանման լիցենզիաներ ստանալու հանցավոր սխեմաների կիրառմամբ 20.03.2020 | Լոռու մարզում պետական սեփականության անտառային հողերի վրա անարգել ինքնակամ շինություններ են կառուցվել. հարուցվել է քրեական գործ 19.03.2020 | ՀՀ Լոռու մարզի դատախազության և մարզպետարանի գործակցության արդյունքում միջոցներ են ձեռնարկվել էներգետիկ անվտանգության գոտիներում բնակվող անձանց անվտանգության ապահովման նպատակով 18.03.2020 | 14 մլն դրամի վնաս՝ պետպատվերի շրջանակում ատամնաբուժական ծառայությունների մատուցման գործընթացում կատարված առերևույթ չարաշահումներով 18.03.2020 | Միայն պետական շահերի պաշտպանության ուսումնասիրություններով 2019թ. դատախազությունը հայտնաբերել է պետությանը պատճառված մոտ 45 մլրդ դրամի վնաս, որից միայն նույն գործառույթի շրջանակում վերականգնվել է մոտ 1.4 մլրդ դրամը 17.03.2020 | Բացահայտվել է որսորդական զենքեր պահելու, կրելու թույլտվության գործողության ժամկետները երկարացնելու հանցավոր սխեմա. Գլխավոր դատախազը Ոստիկանապետի պաշտոնակատարին գրություն է հասցեագրել 16.03.2020 | Գլխավոր դատախազը 2008թ. իրադարձություններին վերաբերող մեղադրական ևս մեկ դատավճիռ բեկանելու միջնորդությամբ դիմել է ՀՀ վճռաբեկ դատարան 11.03.2020 | Հանրաքվեին առնչվող առերևույթ ընտրական իրավախախտումների մասին ստացվել է 19 ահազանգ, 10-ով կատարվել են տվյալների ստուգման գործողություններ 11.03.2020 | Խոշորածավալ վատնումներ և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահում՝ 2016թ. այլ պետության ղեկավարի այցի կազմակերպման գործընթացում 10.03.2020 | Տավուշի մարզի 5 դպրոցներում ուսումնաօժանդակ մասի հաստիքներին անձանց նշանակելու և նրանց չաշխատելու պայմաններում վարձատրելու բազմաթիվ դեպքեր են պարզվել. հարուցվել են քրեական գործեր 09.03.2020 | ՀՀ գլխավոր դատախազությունում կայացել է 2019թ. գործունեության ամփոփմանը նվիրված կոլեգիայի ընդլայնված նիստ 69 70 71 72 73 74 75 76 77 172

Newsfeed 24.03.2020 | On the fact of the destruction of the 19th century winepress during construction in the territory of “Dalma Gardens”, the Prosecutor of Yerevan turned to the heads of the competent authorities 23.03.2020 | Abuse in the amount of 10 million AMD in the RA Ministry of High-Tech Industry. Criminal case was initiated 21.03.2020 | The Prosecutor’s Office of Lori region only by studies in the field of protection of state interests found out the damage caused to the state in the amount of about 1 billion AMD, 184 million AMD of which were restored 20.03.2020 | The RA Prosecutor General launched a cassation appeal with a petition for the elimination of the guilty verdicts rendered in 2008-2009 in relation to Vardges Gaspari, and his acquittal 20.03.2020 | Damage to the state in the amount of 150 million AMD with the use of criminal schemes for evading payment for the collection and use of wild plants and obtaining an export licenses 20.03.2020 | Unauthorized buildings were built on forest lands of state ownership of Lori region. Criminal case was initiated 19.03.2020 | In order to ensure the safety of people living in energy security zones, measures were taken as a result of cooperation between the Prosecutor's Office of Lori region and Marzpetaran 18.03.2020 | Damage in the amount of 14 million AMD by abuses committed in the process of providing dental services by the state order 18.03.2020 | By the studies only regarding the protection of state interests during 2019 the Prosecutor's Office revealed damage caused to the state in the amount of 45 billion AMD, from which only about 1.4 billion AMD were restored within the framework of this function 17.03.2020 | Criminal scheme for extending the terms of the permit to carry and store hunting rifles was detected. The Prosecutor General sent a letter to the Acting Chief of Police. 16.03.2020 | The Prosecutor General turned to the RA Court of Cassation with a petition to reject another guilty verdict regarding the events of 2008 11.03.2020 | 19 messages on electoral offenses in connection with the referendum were received, by 10 of which were carried out data verification actions 69 70 71 72 73 74 75 76 77 172