Լրատվություն 25.06.2020 | Ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու արդյունքում այլ անձանց հնարավոր վարակելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել 16.06.2020 | Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն` Հասարակական վերահսկողություն իրականացնելու նպատակով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքով նախատեսված գործառույթներ իրականացնող դատախազների և ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակների համալրման նպատակով անցկացվող բաց մրցույթներին ներկա գտնվելու համար հավատարմագրված դիտորդներ ներգրավելու մասին 15.06.2020 | ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը միջնորդություն է ներկայացրել Ազգային Ժողով 12.06.2020 | Բազմադրվագ հանցավոր սխեմաներ, 29 մեղադրյալ` «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք» ծրագրին առնչվող քրեական գործով. միջանկյալ ամփոփում 11.06.2020 | Քրեական ենթամշակույթի դեմ պայքարը նախապատրաստական փուլից անցել է իրականացման փուլ. 10 անձի մեղադրանքներ են առաջադրվել 11.06.2020 | ԻՐԱԶԵԿՈՒՄ 10.06.2020 | 10 քրեական գործ՝ Գեղարքունիքի մարզում համայնքային սեփականության անշարժ գույքի վարձակալության ապօրինի գործընթացներով. վերականգնվել է 18 մլն դրամ 10.06.2020 | Բացահայտվել են պաշտոնեական ու տնտեսական հանցագործությունների բազմաթիվ դրվագներ. նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց և նրանց մերձավորների նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվել 09.06.2020 | Մեղադրական դատավճիռ և պաշտոնից ազատում. քրեակատարողական հիմնարկներ արգելված իրերի ներթափանցման դեմ պայքարը շարունակվում է 05.06.2020 | Բաց մրցույթներին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 28 անձ 04.06.2020 | ՀՀ ոստիկանության Մարտունու և Սևանի անձնագրային բաժանմունքների պետերի պաշտոնավարումը ժամանակավորապես դադարեցվել է. պաշտոնեական չարաշահումներ կատարելու և կաշառքի համար մեղադրանքներ են առաջադրվել 6 անձի 03.06.2020 | Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր Ո Ւ Թ Յ Ո Ւ Ն` «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքով նախատեսված գործառույթներ իրականացնող դատախազների և ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակների համալրման նպատակով անցկացվող բաց մրցույթների դիմումների ընդունման ժամկետի երկարացման 64 65 66 67 68 69 70 71 72 172

Newsfeed 01.07.2020 | On the occasion of the Day of Prosecutor's Office Employee, a number of employees of the RA Prosecutor's Office were awarded with state and departmental awards 26.06.2020 | Prosecutor's Office proposes to tighten penalties for crimes in the field of illegal subsoil use 25.06.2020 | As a result of violation of the rules of self-isolation or other restrictions on the right to free movement, a criminal case was initiated on the fact of the possible infection of other people 16.06.2020 | ANNOUNCEMENT on involving accredited observers with a view to exercise public control over the open competitions organized for replenishing the list of candidates of Prosecutors carrying out functions envisaged by “Law on confiscation of property of illicit origin” and Deputy Prosecutor General of the RA coordinating the field of functions aimed at confiscation of property of illicit origin 15.06.2020 | The RA Prosecutor General A. Davtyan presented a petition to National Assembly 12.06.2020 | Multi-episode criminal schemes, 29 accused regarding the criminal case of North-South Road Corridor program. Interim results 11.06.2020 | The fight against criminal subculture was moved from the preparatory phase to the implementation phase: 10 individuals were charged 11.06.2020 | Notice 10.06.2020 | 10 criminal cases of illegal real estate lease of community property in Gegharkunik region. 18 million drams was restored 10.06.2020 | Numerous episodes of official and economic crimes have been revealed. Criminal proceedings have been initiated against the former high-ranking officials and their relatives 09.06.2020 | Act of conviction and dismissal. The fight against the penetration of prohibited items into penitentiary institutions continues 05.06.2020 | 28 people applied for taking part in the open competitions 64 65 66 67 68 69 70 71 72 172