Լրատվություն 14.10.2020 | Իրազեկում 12.10.2020 | Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ագրեսիվ պատերազմի շրջանակներում միջազգային ահաբեկչության փաստերով հարուցվել է քրեական գործ 08.10.2020 | ԱՊՀ անդամ երկրների դատախազների համակարգող խորհրդի նիստին Արթուր Դավթյանը բարձրացրել է ԼՂ հակամարտության գոտում միջազգային ահաբեկչության հաստատման և դրա դեմ ջանքերը համատեղելու անհրաժեշտության հարցը 08.10.2020 | ՀՀ Զինվորական դատախազության հայտարարությունը 07.10.2020 | Արթուր Դավթյանը Ադրբեջանի կողմից կատարվող խաղաղության և մարդկության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների խնդիրը բարձրացրել է դատախազական միջազգային կառույցներում 04.10.2020 | Իրականացվում է ապացույցների հավաքագրման ծավալուն գործընթաց՝ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության կողմից կատարվող խաղաղության և մարդկության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործություններին քրեաիրավական լիարժեք գնահատական տալու նպատակով 29.09.2020 | Ադրբեջանի զինված ուժերը ագրեսիվ պատերազմ են սանձազերծել և վարում նաև Հայաստանի Հանրապետության նկատմամբ. հարուցվել է քրեական գործ 27.09.2020 | Փաստական տվյալները վկայում են Ադրբեջանի զինուժի կողմից ազգային ատելության հողի վրա, ապօրինաբար կյանքից մարդկանց զրկելու, գույքը ոչնչացնելու դիտավորությամբ կատարված հանցագործությունների մասին 25.09.2020 | Բացառել խոշտանգման, բռնությունների ենթարկվելու մասին կալանավորված, ձերբակալված անձանց պնդումները համարժեք արձագանքի չարժանացնելը. ՀՀ գլխավոր դատախազը պահանջներ է դրել 22.09.2020 | Առերևույթ պաշտոնեական չարաշահումներ Արտաշատի գեղարվեստի դպրոցի շինությունների և տարածքի օտարման գործընթացներում. հարուցվել է քրեական գործ 18.09.2020 | ՀՀ վերաքննիչ դատարանը մասնակի բավարարել է քրեական ենթամշակույթի հետ կապված հանցագործությունների կատարման մեջ մեղադրվող 2 անձանց չկալանավորելու դատական ակտերի դեմ դատախազության բողոքները 18.09.2020 | Առերևույթ կոռուպցիոն չարաշահումներ՝ Ամասիայի առողջության կենտրոնում. հարուցվել է քրեական գործ 57 58 59 60 61 62 63 64 65 172

Newsfeed 21.07.2020 | The Head of Vaghashen community of Gegharkunik region will leave his office. The latter was found guilty in all charges according to the verdict 20.07.2020 | The first criminal case was initiated within the framework of the cooperation between the Prosecutor's Office and Corruption Prevention Commission in the result of goodwill checks 17.07.2020 | On July 16, 8 criminal cases were initiated on the fact of crimes committed by the Armed Forces of Azerbaijan against border settlements and military facilities of Tavush region. The RA Military Prosecutor visited the region. 16.07.2020 | The factual data already obtained in criminal cases testify that the Armed Forces of Azerbaijan have targeted the civilian population of the Republic of Armenia, attacking their lives and health. 13 criminal cases have been initiated. 16.07.2020 | 11 criminal cases have been initiated on criminal encroachments of the Armed Forces of Azerbaijan against the military servicemen, military objects of the RA Armed Forces 15.07.2020 | Conviction and charge against the representatives of law enforcement agencies assisting people who have committed crime 15.07.2020 | Karen Aghabekyan, the RA Deputy Military Prosecutor, had a meeting with a group of graduates of “Law” faculty of ArSU 14.07.2020 | The RA Prosecutor General 's Office took measures to increase the efficiency of the preliminary investigation of cases of torture 13.07.2020 | During the meeting with the Board members of the RA Prosecutor's Office, Artur Davtyan appointed Armen Afandyan to the post of the RA Deputy Prosecutor General 13.07.2020 | Conviction and charge against the representatives of law enforcement agencies assisting people who have committed crime 10.07.2020 | Illegalities in the process of leasing a state-owned land plot in Goris. Criminal case was initiated 09.07.2020 | Institute of Ethics in action in cooperation with the Prosecutor's Office and the Commission for the Prevention of Corruption 57 58 59 60 61 62 63 64 65 167