Լրատվություն 17.02.2021 | Անի խոշորացված համայնքի ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել 15.02.2021 | Ամփոփվել են 2020թ.-ի Երևան քաղաքի և վարչական շրջանների դատախազությունների գործունեության արդյունքները, հանցավորության դեմ պայքարը 13.02.2021 | Դատախազության ուսումնասիրությունների արդյունքում Արարատի մարզում ձկնաբուծության ոլորտի խախտումները վերացնելու և քրեաիրավական գնահատականներ տալու գործընթաց է իրականացվում 11.02.2021 | Գեղարքունիքի մարզում առանձին հանցատեսակներով 2020թ.-ի ընթացքում բացահայտման ցուցանիշներն աճել են. ամփոփում 11.02.2021 | Լոռու մարզում ապօրինի անտառահատումներն ավելացել են. մարզի դատախազը դիմել է Ոստիկանություն 10.02.2021 | ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը կայազորների զինվորական դատախազությությունների հետ քննարկել է պատերազմին և դրա հետևանքներին հանգեցրած հանգամանքներին վերաբերող քրգործերով քննությունների ընթացքը 09.02.2021 | Արցախի Հանրապետության նախագահն ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին 09.02.2021 | Կոտայքի մարզում բնակարանային գողությունները նվազել են, մահվան ելքով ճանապարհատրանսպորտային պատահարներն` ավելացել. ամփոփում 09.02.2021 | Շիրակի մարզում ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունները և մահվան ելքով դեպքերը նվազել են. մարզի դատախազությունը դեռևս անելիքներ է տեսնում 08.02.2021 | Արթուր Դավթյանը Սյունիքում ամփոփել է մարզի դատախազության և իրավապահ մյուս մարմինների 2020թ. աշխատանքների արդյունքները 08.02.2021 | Արարատի մարզում հանցագործությունների դեպքերն ավելացել են 16.7%-ով, դատարան ուղարկված գործերը՝ 50%-ով. ամփոփում 05.02.2021 | Ապօրինի անտառահատումներին դեմ քրեաիրավական պայքարի շրջանակներում առաջարկություններ են ներկայացվել ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությանը 52 53 54 55 56 57 58 59 60 173

Newsfeed 18.02.2021 | A charge has been brought against the head of the enlarged community Meghri 18.02.2021 | Outcomes of the activities of 2020 of the RA Military Prosecutor’s Office and investigation of criminal cases related to the war have been summarized 17.02.2021 | The head of Ani enlarged community has been charged 15.02.2021 | The outcomes of the Prosecutor’s Office of Yerevan City and administrative districts, fight against crime have been summarized 13.02.2021 | In the result of the studies of the Prosecutor’s Office a procedure for eliminating violations and giving criminal assessments in the field of fishery 11.02.2021 | In Gegharkunik region, indicators for detecting certain types of crimes for 2020 were increased 11.02.2021 | Illegal logging has been increased in Lori region. The prosecutor of the region turned to the Police 10.02.2021 | The RA Prosecutor General Artur Davtyan discussed with the Military Prosecutor's Offices of Garrisons the investigations of criminal cases regarding the circumstances of the war 09.02.2021 | President of the Republic of Artsakh received the RA Prosecutor General Artur Davtyan 09.02.2021 | In Kotayk region burglary cases decreased, deaths resulted by road accidents increased: summary 09.02.2021 | Traffic crimes increased in Shirak Region and fatal cases decreased: the Prosecutor’s Office has many things to do 08.02.2021 | Artur Davtyan has summarized the outcomes of the measures undertaken during 2020 by the Prosecutor’s Office and law enforcement bodies of Syunik Region 52 53 54 55 56 57 58 59 60 172