Լրատվություն 17.02.2021 | Անի խոշորացված համայնքի ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել 15.02.2021 | Ամփոփվել են 2020թ.-ի Երևան քաղաքի և վարչական շրջանների դատախազությունների գործունեության արդյունքները, հանցավորության դեմ պայքարը 13.02.2021 | Դատախազության ուսումնասիրությունների արդյունքում Արարատի մարզում ձկնաբուծության ոլորտի խախտումները վերացնելու և քրեաիրավական գնահատականներ տալու գործընթաց է իրականացվում 11.02.2021 | Գեղարքունիքի մարզում առանձին հանցատեսակներով 2020թ.-ի ընթացքում բացահայտման ցուցանիշներն աճել են. ամփոփում 11.02.2021 | Լոռու մարզում ապօրինի անտառահատումներն ավելացել են. մարզի դատախազը դիմել է Ոստիկանություն 10.02.2021 | ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը կայազորների զինվորական դատախազությությունների հետ քննարկել է պատերազմին և դրա հետևանքներին հանգեցրած հանգամանքներին վերաբերող քրգործերով քննությունների ընթացքը 09.02.2021 | Արցախի Հանրապետության նախագահն ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին 09.02.2021 | Կոտայքի մարզում բնակարանային գողությունները նվազել են, մահվան ելքով ճանապարհատրանսպորտային պատահարներն` ավելացել. ամփոփում 09.02.2021 | Շիրակի մարզում ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունները և մահվան ելքով դեպքերը նվազել են. մարզի դատախազությունը դեռևս անելիքներ է տեսնում 08.02.2021 | Արթուր Դավթյանը Սյունիքում ամփոփել է մարզի դատախազության և իրավապահ մյուս մարմինների 2020թ. աշխատանքների արդյունքները 08.02.2021 | Արարատի մարզում հանցագործությունների դեպքերն ավելացել են 16.7%-ով, դատարան ուղարկված գործերը՝ 50%-ով. ամփոփում 05.02.2021 | Ապօրինի անտառահատումներին դեմ քրեաիրավական պայքարի շրջանակներում առաջարկություններ են ներկայացվել ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությանը 52 53 54 55 56 57 58 59 60 173

Лента новостей 17.09.2020 | С целью проверки новых данных, полученных относительно применения предполагаемого насилия в отношении подвергнутого приводу лица в отделе полиции, генеральным прокурором РА возбуждено уголовное дело 12.09.2020 | 09.09.2020 | Первое уголовное дело по составам уголовной субкультуры в отношении 12 лиц с обвинительным заключением направлено в суд 08.09.2020 | 07.09.2020 | По уголовному делу относительно злоупотреблений в Национальном центре Туберкулеза бывший замминистра здравоохранения арестован 04.09.2020 | Создан научно-методический совет при Генеральном прокуроре РА 04.09.2020 | Необоснованная потеря 4.739.000 кбм воды в результате эксплуатации системы самотечного орошения в Вайке: возбуждено уголовное дело 03.09.2020 | Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА сформировано: Артур Давтян провел совещание 03.09.2020 | Количество обвиняемых, совершивших преступления, связанные со сдачей в аренду и отчуждением государственного и муниципального имущества, увеличилось на 32.5%, а размер установленного ущерба на 49% 02.09.2020 | Возможные должностные злоупотребления в процессе сдачи в аренду и субаренды имущества ЗАО «АРМАЭРОНАВИГАЦИЯ» 01.09.2020 | Кадровое назначение в Генеральной прокуратуре РА 01.09.2020 | 183 уголовных дела по фактам коррупционных злоупотреблений в процессах аренды, отчуждения имущества муниципальной и государственной собственности в течение 2019-2020гг. обобщение 52 53 54 55 56 57 58 59 60 166