Լրատվություն 02.11.2020 | Ձերբակալվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կազմում Արցախի Հանրապետության դեմ ռազմական գործողություններում ներգրավված ահաբեկչական խմբավորման անդամ սիրիացի երկրորդ վարձկանը 31.10.2020 | Ձերբակալվել է Թուրքիայի կողմից Ադրբեջան ուղարկված ահաբեկչական խմբավորման անդամ, սիրիացի վարձկան Մու Հհռաբ Մուհամմադ Ալ Շխերիրին 29.10.2020 | Արցախի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն ապօրինի զենք- զինամթերք տեղափոխելու համար մեղադրանք է առաջադրվել երեք անձի. նրանց կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան 25.10.2020 | Արցախի դեմ ռազմական ագրեսիան ավելի վաղ նախապատրաստված լինելու և իրականացմանը թուրքական զինված ուժերի մասնակցության մասին փաստական տվյալներ են ստացվել 21.10.2020 | ՀՀ գլխավոր դատախազն իր միջազգային գործընկերներին ներկայացրել է Արցախում ռազմական գործողություններին ահաբեկիչ զինյալների ներգրավման վերաբերյալ առկա տվյալները և համագործակցության կոչ արել 20.10.2020 | Արթուր Դավթյանը Շանհայի համագործակցության կազմակերպության շրջանակներում բարձրացրել է Ադրբեջանի կողմից միջազգային ահաբեկչությունը խաղաղ բնակչության դեմ և ռազմական գործողություններում օգտագործելու անթույլատրելիության խնդիրը 15.10.2020 | Ադրբեջանի կողմից ՀՀ-ի դեմ վարվող ագրեսիվ պատերազմը և դրա ընթացքում ծանրագույն հանցագործությունների կատարումը շարունակվում է 14.10.2020 | Իրազեկում 12.10.2020 | Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված ագրեսիվ պատերազմի շրջանակներում միջազգային ահաբեկչության փաստերով հարուցվել է քրեական գործ 08.10.2020 | ԱՊՀ անդամ երկրների դատախազների համակարգող խորհրդի նիստին Արթուր Դավթյանը բարձրացրել է ԼՂ հակամարտության գոտում միջազգային ահաբեկչության հաստատման և դրա դեմ ջանքերը համատեղելու անհրաժեշտության հարցը 08.10.2020 | ՀՀ Զինվորական դատախազության հայտարարությունը 07.10.2020 | Արթուր Դավթյանը Ադրբեջանի կողմից կատարվող խաղաղության և մարդկության անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների խնդիրը բարձրացրել է դատախազական միջազգային կառույցներում 51 52 53 54 55 56 57 58 59 167

Newsfeed 25.02.2021 | 24.02.2021 | 159 criminal cases have been initiated in the result of complaints sent to the Prosecutor’s Office 24.02.2021 | The Prosecutor of the region applied the responsible bodies in order to activate preventive measures against crimes committed by juvenile in Shirak Region 23.02.2021 | Damage of 12 billion AMD caused because of economic crimes was revealed in 2020, 2 billion AMD was restored: summary 22.02.2021 | Facts on damaging environment, illegally exploiting subsoil in the areas next to Berdashen settlement and “Lake Arpi National Park”. A criminal case has been initiated 19.02.2021 | The RA Prosecutor General had a meeting at the Department for Confiscation of Property of Illicit Origin 19.02.2021 | A criminal case was initiated on the fact of failure to fulfill the duties of protecting the Sevan National Park and the presence of 110 buildings in the central ecological zone of the lake in violation of the legislation 18.02.2021 | A charge has been brought against the head of the enlarged community Meghri 18.02.2021 | Outcomes of the activities of 2020 of the RA Military Prosecutor’s Office and investigation of criminal cases related to the war have been summarized 17.02.2021 | The head of Ani enlarged community has been charged 15.02.2021 | The outcomes of the Prosecutor’s Office of Yerevan City and administrative districts, fight against crime have been summarized 13.02.2021 | In the result of the studies of the Prosecutor’s Office a procedure for eliminating violations and giving criminal assessments in the field of fishery 51 52 53 54 55 56 57 58 59 172