Լրատվություն 27.01.2022 | Քրեական գործ և միջնորդագիր՝ անբավարար վերահսկողության պայմաններում դեղամիջոցը որպես կենսաբանական ակտիվ հավելում գրանցելու և շրջանառվելու առթիվ 25.01.2022 | Ճանապարհային ոստիկանության գործունեության հետ կապված ՀՀ գլխավոր դատախազը միջնորդագիր է հասցեագրել ՀՀ ոստիկանապետին 21.01.2022 | Դատախազությունը հուղարկավորության ծառայությունների ոլորտում սխեմատիկ չարաշահումները վերացնելու գործնական առաջարկներ է ներկայացրել 21.01.2022 | Դատախազության նախաձեռնությամբ կանխարգելիչ միջոցառումների արդյունքում Լոռու մարզում բնակարանային գողությունները նվազել են 20.01.2022 | Դատախազության ուսումնասիրությամբ պարզվել է ընդերքօգտագործող սուբյեկտների կողմից շուրջ 71մլն դրամի պարտավորություն. ամփոփում 19.01.2022 | Կոռուպցիոն սխեմատիկ հանցավոր խախտումներ գերեզմանոցային ծառայությունների սպասարկման ոլորտում. Երևանի քաղաքապետին միջնորդագիր է ներկայացվել 17.01.2022 | 2021թ. ԱԺ արտահերթ ընտրությունների հետ կապված 29 գործով դատի է տրվել 53 անձ, 6 անձի վերաբերյալ կայացվել է մեղադրական դատավճիռ. ամփոփում 14.01.2022 | Դատախազության կողմից ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ներկայացված երրորդ հայցադիմումն է ընդունվել վարույթ 14.01.2022 | Խախտումներ դատապարտյալների կողմից այլ գործատուների հետ աշխատանքային հարաբերությունների ոլորտում. Դատախազությունը քայլեր է ձեռնարկում 12.01.2022 | ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը պարգևատրվել է ՌԴ նախագահի հրամանով 12.01.2022 | ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը ՌԴ դատախազության կազմավորման 300-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովին 12.01.2022 | Քրեական գործեր՝ հունվարի 11-ին հակառակորդի կողմից հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ իրականացված ռազմական սադրանքների առթիվ 24 25 26 27 28 29 30 31 32 168

Newsfeed 12.04.2022 | The case on corruption abuses of the Acting Director of the National Park “Lake Arpi” SNCO was sent to court 08.04.2022 | 08.04.2022 | The petition was sent to the head of the unified social service on the issue of strengthening control in the territorial centers of the social service 07.04.2022 | Petitions to the Minister of Health of the Republic of Armenia on reducing corruption risks in the field of autopsies, storage of corpses 07.04.2022 | Charge brought against the former and current directors of "Yerevan Jewelry Factory" OJSC, director of "Gnomon" OJSC 06.04.2022 | The RA Prosecutor General Artur Davtyan and the Ambassador of the Kingdom of the Netherlands discussed the prospects for cooperation 05.04.2022 | In 2021, the RA Prosecutor's Office also showed initiatives in the field of protecting the non-property interests of the state 05.04.2022 | The court satisfied the claim of the Prosecutor's Office on the return to the state of illegally alienated lands in Tsaghkadzor by auction 04.04.2022 | An important decision by the Court of Cassation regarding the prior behavior assessment when the convict is released on parole 04.04.2022 | During 2021 violations were found out in the field of providing a quality product to people kept in the penitentiary institution. Generalization 01.04.2022 | In the fight against corruption in 2021, the number of cases sent to court with an indictment and the number of persons involved in the case are increased. Generalization 01.04.2022 | In 2021 25% more people, including high-ranking officials, were brought to criminal responsibility for corruption. Summary 24 25 26 27 28 29 30 31 32 172