Լրատվություն 08.04.2022 | Դատարան է ուղարկվել առանց հողի նպատակային նշանակությունը փոխելու համայնքի ղեկավարի կողմից շուրջ 20 տարի ընդերքօգտագործում թույլ տալու վերաբերյալ քրեական գործը 08.04.2022 | Սոցիալական ծառայության տարածքային կենտրոններում վերահսկողությունն ուժեղացնելու հարցով միջնորդագիր է ուղարկվել միասնական սոցիալական ծառայության պետին 07.04.2022 | Միջնորդագրեր ՀՀ առողջապահության նախարարին՝ դիահերձումների ոլորտում կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման, դիակների պահպանության խնդիրներով 07.04.2022 | Մեղադրանքներ են առաջադրվել «Երևանի ոսկերչական գործարան» ԲԲԸ նախկին և ներկա տնօրեններին, «Գնոմոն» ԲԲԸ տնօրենին 06.04.2022 | ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն ու Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանը քննարկել են համագործակցության հեռանկարները 05.04.2022 | ՀՀ դատախազությունը 2021թ. – ին նախաձեռնություններ է ցուցաբերել նաև պետության ոչ գուքյային շահերի պաշտպանության ոլորտում 05.04.2022 | Դատարանը բավարարել է Ծաղկաձորում անօրինական կերպով աճուրդով օտարված հողատարածքը պետությանը վերադարձնելու դատախազության հայցը 04.04.2022 | Կարևոր որոշում Վճռաբեկ դատարանից՝ դատապարտյալին վաղաժամկետ պայմանական ազատ արձակելիս նրա նախընթաց վարքագիծը գնահատելու առումով 04.04.2022 | 2021թ. ընթացքում հայտնաբերվել են խախտումներ ՔԿՀ-ներում պահվող անձանց որակյալ սննդով ապահովելու ոլորտում. ամփոփում 01.04.2022 | Կոռուպցիայի դեմ պայքարում 2021թ. ավելացել է մեղադրական եզրակացությամբ դատարան ուղարկված գործերի և դատի տրված անձանց քանակը. ամփոփում 01.04.2022 | Կոռուպցիայի համար 2021թ. քրեական հետապնդման է ենթարկվել 25%-ով ավելի մարդ, այդ թվում բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք. ամփոփում 31.03.2022 | 2021թ. ընթացքում հայտնաբերվել են խախտումներ պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման ոլորտում. ամփոփում 19 20 21 22 23 24 25 26 27 167

Newsfeed 08.04.2022 | 08.04.2022 | The petition was sent to the head of the unified social service on the issue of strengthening control in the territorial centers of the social service 07.04.2022 | Petitions to the Minister of Health of the Republic of Armenia on reducing corruption risks in the field of autopsies, storage of corpses 07.04.2022 | Charge brought against the former and current directors of "Yerevan Jewelry Factory" OJSC, director of "Gnomon" OJSC 06.04.2022 | The RA Prosecutor General Artur Davtyan and the Ambassador of the Kingdom of the Netherlands discussed the prospects for cooperation 05.04.2022 | In 2021, the RA Prosecutor's Office also showed initiatives in the field of protecting the non-property interests of the state 05.04.2022 | The court satisfied the claim of the Prosecutor's Office on the return to the state of illegally alienated lands in Tsaghkadzor by auction 04.04.2022 | An important decision by the Court of Cassation regarding the prior behavior assessment when the convict is released on parole 04.04.2022 | During 2021 violations were found out in the field of providing a quality product to people kept in the penitentiary institution. Generalization 01.04.2022 | In the fight against corruption in 2021, the number of cases sent to court with an indictment and the number of persons involved in the case are increased. Generalization 01.04.2022 | In 2021 25% more people, including high-ranking officials, were brought to criminal responsibility for corruption. Summary 31.03.2022 | Violations in the field of punishment and other coercive measures were identified during 2021. Summary 19 20 21 22 23 24 25 26 27 167