Լրատվություն 18.07.2018 | Խաբեությամբ և պաշտոնեական անփութությամբ վարչական տուգանքներ չվճարելու հետևանքով պետությանը 1.38 մլրդ դրամի վնաս է պատճառվել. հարուցվել է 7-րդ քրեական գործը 18.07.2018 | Լոռու մարզի Ղուրսալու համայնքի ղեկավարի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվել է գործուն զղջալու հիմքով. նրա կողմից հատուցվել է պետությանը պատճառված վնասը 17.07.2018 | ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Դավիթ Մելքոնյանն ընդունել է Փախստականների և քաղաքացիություն չուենցող անձանց պաշտպանության ֆրանսիական գործակալության պատվիրակությանը 17.07.2018 | Քրեական գործ է հարուցվել մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ, կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով, քաղաքացուն առևանգելու փաստի առթիվ 17.07.2018 | ՀՀ Վայոց Ձորի մարզի Մալիշկա համայնքի ղեկավարի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու միջնորդությունը մերժելու Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ վերաքննիչ բողոք է բերվել 16.07.2018 | Մեծավանի համայնքապետի կողմից պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով առանձնապես խոշոր չափերով յուրացում, պաշտոնեական կեղծիք կատարելու դեպքերի առթիվ քննված քրեական գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան. վնասը վերականգնվել է 16.07.2018 | ՀՀ դատախազության ուսումնասիրությամբ հանքային ջրերի արդյունահանման ծավալները թաքցնելու միջոցով տնտեսվարողների կողմից մոտ 230 մլն դրամի չափով բնօգտագործման վճարները չվճարելու մասին տվյալներ են ձեռք բերվել 13.07.2018 | Բավարարվել են Էրեբունի և Ավան վարչական շրջաններում ապրիլին տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների 2 մասնակիցների նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց չկիրառելու որոշման դեմ դատախազների վերաքննիչ բողոքները 13.07.2018 | Մեկ ամսվա ընթացքում փոփոխվել կամ վերացվել է կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու 107 որոշում. բարեփոխման ընթացիկ արդյունքները 12.07.2018 | ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը նշանակումներ է կատարել 11.07.2018 | Լոռու մարզի դատախազության նախաձեռնությամբ բացահայտված՝ Ստեփանավանի սոցիալական ծառայությունների տարածքային գործակալության աշխատակիցների կողմից խարդախությամբ հափշտված ավելի քան 15 մլն դրամի վնասը հատուցվել է 10.07.2018 | Առերևույթ չարաշահումներ Շիրակի Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական համալսարանում. հարուցվել է քրեական գործ 112 113 114 115 116 117 118 119 120 179

Newsfeed 17.07.2018 | The criminal case was initiated in the abduction of a citizen with the use of violence dangerous to life or health 17.07.2018 | The appeal has been filed against the decision of the court of general jurisdiction of first instance of Yerevan to reject the petition to apply detention as a measure of restraint against the head of the community of Malishka 16.07.2018 | The criminal case with the indictment concerning the cases of official fraud and embezzlement in a particularly large amount committed by Metsavan Community Head with the use of one’s position has been sent to court. Damage has been restored. 16.07.2018 | By the investigation of RA Prosecutor's Office data have been obtained on non-payment of environmental fees for about 230 million AMD by hiding mineral export volumes 13.07.2018 | The appeals of the prosecutors against the decision of not to use detention as a measure of restraint against 2 participants of the riots that occurred in April in the administrative districts of Erebuni and Avan have been satisfied 12.07.2018 | New appointments of the General Prosecutor 11.07.2018 | Disclosed on the initiative of Lori region prosecutor's office- Compensated damage more than 15 million AMD fraudulently stolen by the employees of the Stepanavan agency of social services 10.07.2018 | Abuses at Shirak State University named after M. Nalbandyan. A criminal case has been initiated 09.07.2018 | The prosecutor's complaint against the verdict on the re-qualification of the charge of the murder of two persons out of hooliganism has been satisfied 04.07.2018 | By the suspended in 2007 proceedings, on the basis of the decision of the RA Prosecutor General new investigation will be carried out 04.07.2018 | A criminal case has been initiated on facts of alleged abuses at "Public Television of Armenia" CJSC 03.07.2018 | Between the General Prosecutor's Offices of Armenia and Greece a memorandum of cooperation has been signed 112 113 114 115 116 117 118 119 120 179