Լրատվություն 01.03.2019 | Դատախազության ուսումնասիրությունների հիման վրա պետբյուջե է վերադարձվել 700մլն դրամ, իսկ սերմացուի և պարարտանյութի տրամադրման գործընթացում կոռուպցիոն սխեմաներով պատճառված 93մլն դրամի վնասից վերականգնվել է 32մլն-ը 27.02.2019 | Կոռուպցիայի դեմ պայքարում և դատախազության կողմից պետության գույքային շահերի պաշտպանության ոլորտներում արդյունքներն աննախադեպ են. կայացել է ՀՀ դատախազության կոլեգիայի ընդլայնված նիստը 26.02.2019 | Կտրուկ ավելացել են խափանման միջոց կալանքին այլընտրանք հանդիսացող գրավի կիրառման որոշումները. արձանագրվել են նաև գրավի անհիմն կիրառման դեպքեր 26.02.2019 | Խափանման միջոց կալանքի կիրառման միջնորդությունները նվազում են, բավարարումը՝ ավելանում. ՀՀ դատախազության սահմանած չափորոշիչների կիրառումը արդյունքներ է տալիս 20.02.2019 | 2018թ. ընթացքում վերականգնվել է բացահայտված հանցագործություններով պետությանը պատճառված 27.8մլրդ դրամի վնաս 13.02.2019 | Զինված ուժերում առանձնապես ծանր հանցագործությունները նվազել են 46.2%-ով. ՀՀ զինվորական դատախազությունն ամփոփել է 2018թ. գործունեության արդյունքները 09.02.2019 | Մայրաքաղաքում ավելացել են բնակարանային գողությունները, նվազել սպանություններն ու ավազակության դեպքերը. ամփոփվել են Երևան քաղաքի և վարչական շրջանների դատախազությունների 2018թ. աշխատանքները 07.02.2019 | ՀՀ գլխավոր դատախազը՝ Կոտայքի մարզի դատախազությունում. մի քանի ուղղություններով կոնկրետ հանձնարարություններ են տրվել 05.02.2019 | Վրաստանի իրավասու մարմինների կողմից ՀՀ-ին են հանձնվել «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մոտ կատարված սպանության մեջ մեղադրվող երկու անձանց 02.02.2019 | Ամփոփվել են ՀՀ Տավուշի մարզի դատախազության գործունեության արդյունքները 01.02.2019 | Համաներման մասին օրենքի կատարման օրինականության նկատմամբ դատախազական հսկողությունը շարունակվում է. արձանագրվել են խախտումներ 25.01.2019 | Զինդատախազության կողմից արձանագրված խախտումներով պաշտպանության բնագավառում պետությանը պատճառված ավելի քան 2 միլիարդ դրամ վնասից մոտ 700 միլիոն դրամը վերականգվել է 101 102 103 104 105 106 107 108 109 180

Лента новостей 05.03.2019 | В результате совместной работы исследованиями Генеральной прокуратуры и компетентными министерствами в 2018 году обязательства недропользователей перед государством и сообществами в размере около 470 млн. драмов были выполнены. 05.03.2019 | Командир воинской части заведомо злоупотреблял своим должностным положением. В центральной военной прокуратуре РА возбуждено уголовное дело. 01.03.2019 | На основании исследований прокуратуры 700 миллионов драмов было возвращено в государственный бюджет, а в процессе предоставления семян и удобрений из ущерба нанесённого коррупционными схемами в размере 93 миллиона драмов было восстановлено 32 миллиона 27.02.2019 | Результаты в сферах борьбы с коррупцией и защиты имущественных интересов государства прокуратурой беспрецедентны. Состоялось расширенное заседание коллегии Генеральной прокуратуры РА. 26.02.2019 | Резко увеличилось число постановлений по применению залога в качестве альтернативы содержанию под стражей, также были зафиксированы необоснованные случаи применения залога 26.02.2019 | Число ходатайств по применению содержания под стражей в качестве меры пресечения сократилось, применение критерий, установленных прокуратурой РА дает результаты 20.02.2019 | В период 2018г. был восстановлен нанесенный государству ущерб в сумме 27.8 млрд. АМД 13.02.2019 | Особо тяжкие преступления в вооруженных силах снизились на 46.2%. Военная прокуратура Республики Армения подытожила результаты деятельности 2018 года 09.02.2019 | Число квартирных краж в столице увеличилось, случаи убийств сократились, прокуратура г. Еревана и административных округов подвела итоги работ 2018 года 07.02.2019 | Генеральный прокурор РА в прокуратуре Котайкской области. Конкретные поручения были даны по нескольким направлениям 05.02.2019 | Компетентные органы Грузии выдали РА лиц, обвиняемых в убийстве около гостиницы <<Туфенкян>> 02.02.2019 | Подведены итоги деятельности прокуратуры Тавушской области РА 101 102 103 104 105 106 107 108 109 180