Լրատվություն 13.02.2019 | Զինված ուժերում առանձնապես ծանր հանցագործությունները նվազել են 46.2%-ով. ՀՀ զինվորական դատախազությունն ամփոփել է 2018թ. գործունեության արդյունքները 09.02.2019 | Մայրաքաղաքում ավելացել են բնակարանային գողությունները, նվազել սպանություններն ու ավազակության դեպքերը. ամփոփվել են Երևան քաղաքի և վարչական շրջանների դատախազությունների 2018թ. աշխատանքները 07.02.2019 | ՀՀ գլխավոր դատախազը՝ Կոտայքի մարզի դատախազությունում. մի քանի ուղղություններով կոնկրետ հանձնարարություններ են տրվել 05.02.2019 | Վրաստանի իրավասու մարմինների կողմից ՀՀ-ին են հանձնվել «Թուֆենկյան» հյուրանոցի մոտ կատարված սպանության մեջ մեղադրվող երկու անձանց 02.02.2019 | Ամփոփվել են ՀՀ Տավուշի մարզի դատախազության գործունեության արդյունքները 01.02.2019 | Համաներման մասին օրենքի կատարման օրինականության նկատմամբ դատախազական հսկողությունը շարունակվում է. արձանագրվել են խախտումներ 25.01.2019 | Զինդատախազության կողմից արձանագրված խախտումներով պաշտպանության բնագավառում պետությանը պատճառված ավելի քան 2 միլիարդ դրամ վնասից մոտ 700 միլիոն դրամը վերականգվել է 25.01.2019 | Առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակության և պաշտոնական դիրքի չարաշահման դրսևորումներ Ստեփանավանի օդանավակայանում կատարված շինաշխատանքների գործընթացում. հարուցվել է քրեական գործ 24.01.2019 | ՀՀ զինվորական դատախազ Վահե Հարությունյանն այցելել է կենտրոնական զինվորական հավաքակայան 22.01.2019 | Ընդհանուր ավելի քան 8.5մլն դրամը գերազանցող վնասի պատճառմամբ ապօրինի անտառահատման դեպքեր Սյունիքի մարզում 21.01.2019 | Ստեփանավանի սոցիալական ծառայության տարածքային գործակալությունում բացահայտված՝ անապահովության նպաստների գումարներից խարդախությամբ ավելի քան 550 մլն դրամի հափշտակության քրեական գործի անջատված մասով նախաքննությունն ավարտվել է 21.01.2019 | ՀՀ Վճռաբեկ դատարանն իր որոշմամբ կոնկրետ քրեական գործով հիմնավոր է համարել ընտրական հանցագործություն կատարելու համար ռեալ ազատազրկմամբ պատժի նշանակման դատախազի և ՀՀ վերաքննիչ դատարանի դիրքորոշումները 89 90 91 92 93 94 95 96 97 167

Лента новостей 23.05.2019 | Будут предприняты практические меры для устранения причин задержек в проведении экспертизы по уголовному делу. Совещание в Генеральной прокуратуре РА 21.05.2019 | В ходе исследования военной прокуратуры РА был констатирован факт получения нецелевых материальных средств МО РА в размере 557.6 млн. АМД 21.05.2019 | Прокуратура осуществила проверки в уголовно-исполнительном учреждении <<Горис>> МЮ РА 20.05.2019 | В процессе реконструкции нескольких подстанций и зданий ЗАО «Высоковольтные электрические сети» были выявлены многочисленные явные злоупотребления. Возбуждено уголовное дело 17.05.2019 | Отклик 17.05.2019 | За первые четыре месяца 2019 года был обнаружен нанесенный государству ущерб в размере 22 млрд. 400 млн. АМД 16.05.2019 | Заместитель Генерального прокурора Республики Армения принял представителей Генеральной прокуратуры Российской Федерации 16.05.2019 | Имущество, принадлежащее Общественной радиокомпании было отчуждено в результате существенных нарушений условий аукциона и установления минимальной общей цены искусственным образом. Возбуждено уголовное дело 15.05.2019 | По уголовным производствам под надзором Ширакской прокуратуры был выявлен ущерб нанесённый государству в размере около 85 миллионов драмов 14.05.2019 | Хищения в особо крупных размерах и официальные подлоги в школах общин Михайловка и Дзорамут Лорийской области. Возбуждены уголовные дела. 07.05.2019 | С высокой доходностью, рыночной стоимостью около 12 млрд. драмов ГЭС криминальными механизмами был отчуждён ценой примерно в 4 раза ниже. Возбуждено уголовное дело. 06.05.2019 | В процессе выполнения работ по капитальному ремонту и техническому обслуживанию тоннеля №2 «Арпа-Севан» были выявлены многочисленные коррупционные злоупотребления, которые нанесли государство ущерб в размере около 2,5 млрд. драмов. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 173