Գլխավոր դատախազի հրամաններով տեղի են ունեցել կադրային բարեփոխումներ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի հունվարի 11-ի, 12-ի, 15-ի և 17-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ:
• Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Վահագն Պողոսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Մամիկոն Մարտիրոսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության ավագ դատախազ Լեռնիկ Ստեփանյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևանի կայազորի զինվորական դատախազ Արթուր Անտոնյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Էդգար Պողոսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Արթուր Մարտոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Անդրանիկ Ալեքյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Սմբատ Մովսիսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Կարեն Զոհրաբյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից՝ 2024 թվականի հունվարի 22-ից:
• Թիվ 1 կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազ Տիգրան Առաքելյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Դավիթ Թովմասյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Վայոց ձորի մարզի դատախազության դատախազ Էլեն Ծատուրյանը փոխադրվել է Արագածոտնի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արագածոտնի մարզի դատախազության դատախազ Էռնա Խաչինյանը փոխադրվել է Վայոց ձորի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:

Приказами Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 11, 12, 15 и 17 января 2024 года в прокуратуре произошли кадровые изменения.
- Ваагн Погосян, заместитель начальника Управления по делам преступлений против человека Генеральной прокуратуры переведен на должность заместителя начальника Управления по преступлениям против собственности Генеральной прокуратуры.
- Мамикон Мартиросян назначен на должность заместителя начальника Управления по делам преступлений против человека Генеральной прокуратуры, освобожден от должности старшего прокурора того же управления.
- Лерник Степанян, старший прокурор Управления по особым поручениям при Генеральном прокуратуре переведен на должность старшего прокурора Управление по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры.
- Артур Антонян, военный прокурор Ереванского гарнизона освобожден от занимаемой должности.
- Эдгар Погосян назначен на должность заместителя прокурора административного округа Шенгавит города Ереван, освобожден от должности прокурора Прокуратуры того же административного округа.
- Артур Мартоян назначен заместителем Прокурора административного округа Малатия-Себастия города Ереван, освобожден от должности старшего прокурора Прокуратуры того же административного округа.
- Андраник Алекян назначен прокурором Прокуратуры административных округов Кентрон и Норк-Мараш Еревана.
- Смбат Мовсисян, старший прокурор Прокуратуры административных округов Эребуни и Нубарашен города Ереван освобожден от занимаемой должности.
- Карен Зограбян, старший прокурор прокуратуры города Ереван, освобожден от занимаемой должности.
- Тигран Аракелян, старший прокурор военной прокуратуры гарнизона № 1, переведен на должность старшего прокурора прокуратуры Котайкской области.
- Давид Товмасян назначен прокурором Прокуратуры Котайкской области.
- Элен Цатурян прокурор Прокуратуры Вайоцдзорской области переведена на должность прокурора прокуратуры Арагацотнской области.
-  Эрна Хачинян прокурор Прокуратуры Арагацотнской области переведена на должность прокурора Прокуратуры Вайоцдзорской области.