Գլխավոր դատախազի հրամաններով տեղի են ունեցել կադրային բարեփոխումներ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի հունվարի 11-ի, 12-ի, 15-ի և 17-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ:
• Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Վահագն Պողոսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Մամիկոն Մարտիրոսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության ավագ դատախազ Լեռնիկ Ստեփանյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Երևանի կայազորի զինվորական դատախազ Արթուր Անտոնյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Էդգար Պողոսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Արթուր Մարտոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
• Անդրանիկ Ալեքյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Սմբատ Մովսիսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Կարեն Զոհրաբյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից՝ 2024 թվականի հունվարի 22-ից:
• Թիվ 1 կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազ Տիգրան Առաքելյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Դավիթ Թովմասյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Վայոց ձորի մարզի դատախազության դատախազ Էլեն Ծատուրյանը փոխադրվել է Արագածոտնի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Արագածոտնի մարզի դատախազության դատախազ Էռնա Խաչինյանը փոխադրվել է Վայոց ձորի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:

Staff reforms took place in the Prosecutor's office based on the orders of Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia of January 11, 12, 15, 17, 2024.
• Vahagn Poghosyan, Deputy Head of the Department of Combating Crimes against Human of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Deputy Head of the Department of Crimes against Property of the Prosecutor General’s Office.
• Mamikon Martirosyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Department of Combating Crimes against Human of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Deputy Head of the same Department.
• Lernik Stepanyan, Senior Prosecutor of the Department of Special Assignments adjacent to the RA Prosecutor General was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
• Artur Antonyan, Military Prosecutor of Yerevan Garrison Military Prosecutor’s Office was dismissed from the position.
• Edgar Poghosyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Shengavit Administrative District and appointed to the position of the Deputy Prosecutor of the same administrative district
• Artur Martoyan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Malatia-Sebastia Administrative District and appointed to the position of the Deputy Prosecutor of the same administrative district.
• Andranik Alekyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork Marash Administrative Districts
• Smbat Movsisyan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts was dismissed from the position.
• Karen Zohrabyan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan city will be dismissed from the position from January 22, 2024.
• Tigran Arakelyan, Senior Prosecutor of Garrison № 1 Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region
• Davit Tovmasyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region.
• Elen Tsaturyan Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Vayots Dzor region was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Aragatsotn region.
• Erna Khachinyan, Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Aragatsotn region was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Vayots Dzor region.
• Matsak Panosyan was appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Lori region.