Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի հունվարի 10-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի պաշտոնին՝ ազատվելով Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ Վահագն Մուրադյանը փոխադրվել է ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Գևորգ Սարգսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության պետի տեղակալ Հայկ Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Գորիկ Հովակիմյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Վաչե Ղազարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Արա Մանուկյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Լիաննա Հակոբյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Ծովակ Մնացականյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Վանանդ Ասատրյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Վահան Հարությունյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Ռոբերտ Մհերյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Դավիթ Հարությունյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Կիմ Հարությունյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության միջազգային-իրավական համագործակցության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Գայանե Գասպարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Արմինե Մկրտչյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի դատախազ Գոհար Ադոնցը փոխադրվել է Սյունիքի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:

Staff reforms in the Prosecutor’s Office are going on
Several staff reforms took place in the Prosecutor’s Office based on the orders of Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, dated January 10, 2024.
• Armen Panosyan, Head of the Department of Crimes against Public Health of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Head of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Armen Gevorgyan was dismissed from the position of the Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Head of the Department of Crimes against Public Health of the Prosecutor General’s Office
• Vahagn Muradyan, Head of the Department of Crimes against Public Security of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Deputy Military Prosecutor of the Republic of Armenia.
• Gevorg Sargsyan, Deputy Head of the Department of Crimes against Public Health of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Deputy Head of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Hayk Hovhannisyan, Deputy Head of the Department of Special Assignments adjacent to the RA Prosecutor General was transferred to the position of the Deputy Head of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Gorik Hovakimyan, Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Deputy Head of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Vache Ghazaryan, Senior Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Ara Manukyan, Senior Prosecutor of the Department of Crimes against Public Security of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Lianna Hakobyan, Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Tsovak Mnatsakanyan, Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Vanand Asatryan, Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Vahan Harutyunyan, Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Penalties and Other Means of Compulsion of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Robert Mheryan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts of Yerevan city and appointed to the position of the Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Davit Harutyunyan, Prosecutor of the Department of Crimes against Public Security of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
• Kim Harutyunyan, Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA NSS of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of International Legal Cooperation of the Prosecutor General’s Office.
• Gayane Gasparyan, Deputy Head of the Department of Crimes against Public Security of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Penalties and Other Means of Compulsion of the Prosecutor General’s Office.
• Armine Mkrtchyan, Prosecutor of the Department of Crimes against Public Security of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Department of Supervision over Legality of Penalties and Other Means of Compulsion of the Prosecutor General’s Office.
• Gohar Adonts, Prosecutor of the Division for Supervision of the Activities of the Prosecutor’s Office of Military Garrisons of the Central Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Senior Prosecutor of Syunik Garrison Military Prosecutor’s Office.