Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի հունվարի 10-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
• Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի պաշտոնին՝ ազատվելով Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ Վահագն Մուրադյանը փոխադրվել է ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Գևորգ Սարգսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության պետի տեղակալ Հայկ Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Գորիկ Հովակիմյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Վաչե Ղազարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Արա Մանուկյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Լիաննա Հակոբյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Ծովակ Մնացականյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Վանանդ Ասատրյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Վահան Հարությունյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Ռոբերտ Մհերյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Դավիթ Հարությունյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Կիմ Հարությունյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության միջազգային-իրավական համագործակցության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Գայանե Գասպարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Արմինե Մկրտչյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Զինվորական կենտրոնական դատախազության կայազորների զինվորական դատախազությունների գործունեության նկատմամբ վերահսկողության բաժնի դատախազ Գոհար Ադոնցը փոխադրվել է Սյունիքի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:

Кадровые изменения в прокуратуре продолжаются
Согласно приказу Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян 10 января 2024 года в прокуратуре произошел ряд кадровых изменений.
• Начальник Управления по преступлениям против здоровья населения Генеральной прокуратуры Паносян Армен переведен на должность начальника Управления по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Геворгян Армен назначен на должность Управления по преступлениям против здоровья населения Генеральной прокуратуры освобожден от должности заместителя начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры.
• Ваагн Мурадян, начальник управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры, переведен на должность заместителя военного прокурора Республики Армения.
•  Геворг Саргсян, заместитель начальника управления по преступлениям против общественного здоровья Генеральной прокуратуры, переведен на должность заместителя начальника Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Заместитель начальника управления по особым поручениям при Генеральном прокуроре Айк Оганесян переведен на должность заместителя начальника Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Горик Овакимян, заместитель Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры переведен на должность заместителя начальника Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Ваче Казарян, старший прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры переведен на должность старшего прокурора Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Ара Манукян, старший прокурор Управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры переведен на должность старшего прокурора Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Лианна Акопян, прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры, переведена на должность прокурора Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Цовак Мнацаканян, прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры, переведен на должность прокурора Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Вананд Асатрян, прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры, переведен на должность прокурора Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Ваган Арутюнян, прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры, переведен на должность прокурора Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности.
• Роберт Мгерян, назначен на должность прокурора Управление по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности, освобожден от должности прокурора Прокуратуры административных округов Эребуни и Нубарашен, города Ереван.
• Давид Арутюнян, прокурор Управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры переведен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры.
• Ким Арутюнян, прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Республики Армения Генеральной прокуратуры, переведен на должность прокурора Управление Международно-правового сотрудничества Генеральной прокуратуры.
• Гаяне Гаспарян, заместитель начальника Управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры переведена на должность заместителя начальника управления по надзору за законностью исполнения наказаний и других мер принуждения Генеральной прокуратуры.
• Армине Мкртчян, прокурор Управления по преступлениям против общественной безопасности Генеральной прокуратуры, переведена на должность прокурора Управления по надзору за законностью исполнения наказаний и других мер принуждения Генеральной прокуратуры.
• Гоар Адонц, прокурор Управления контроля за деятельностью военных гарнизонов Центральной военной прокуратуры, переведена на должность старшего прокурора военной прокуратуры Сюникского гарнизона.