Հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի շուրջ 131 միլիոն դրամ. Դատախազության՝ պետշահերի պաշտպանության հայցը բավարարվել է
04/06/2026
Հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի 131 միլիոն 358 հազար դրամ. Դատախազության՝ պետշահերի պաշտպանության հերթական հայցը բավարարվել է:
Վճռով անվավեր է ճանաչվել 2005 թվականի ապրիլի 26-ին Հայաստանի Հանրապետության անունից Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի լիազորված անձի և «Արարատ Մոթորս» ՍՊ ընկերության միջև կնքված՝ Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի Ծովակալ Իսակովի 16/4 հասցեում գտնվող՝ 0.40935 հա մակերեսով հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը:
Նկատի ունենալով, որ առկա է նշված հողամասը վերադարձնելու անհնարինություն, վճիռն օրինակ ուժի մեջ մտնելուց հետո, որպես պայմանագրի անվավերության հետևանք՝ ՍՊ ընկերությունից կբռնագանձվի 131 միլիոն 358 հազար դրամ:

About AMD 131 million will be seized in favor of the Republic of Armenia. The Prosecutor's Office's claim for the protection of state interests has been granted
04/06/2026
AMD 131 million 358 thousand will be seized in favor of the Republic of Armenia. The Prosecutor's Office's claim for the protection of state interests has been granted.
The decision invalidated the purchase and sale agreement for a land plot with an area of ​​0.40935 ha located at 16/4 Tsovakal Isakov, Malatia-Sebastia community, Yerevan, signed on April 26, 2005, between the authorized person of the Minister of Defense of the Republic of Armenia Serge Sargsyan and "Ararat Motors" LLC.
Considering that there is an impossibility of returning the mentioned land plot, after the decision enters into force, as a consequence of the invalidity of the agreement, AMD 131 million 358 thousand will be seized from the Company.