Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցադիմումը 2024 թվականի փետրվարի 20-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի վճռով բավարարվել և համայնքին է վերադարձվել Կոտայքի մարզի Նաիրի (Քասախ) համայնքի Ե. Չարենցի 4-րդ փողոցի 13 հասցեի հողամասը:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմումով դատարանից պահանջել էր անվավեր ճանաչել Քասախի գյուղապետի կողմից 2012 թվականի հուլիսի 30-ին կազմակերպված՝ Կոտայքի մարզի Քասախ համայնքի Ե.Չարենցի 4-րդ փողոցի 13-րդ հասցեի 0.0801 հա մակերեսով հողամասն օտարելու վերաբերյալ աճուրդը: Մասնավորապես՝ պահանջվել էր որպես հետևանք անվավեր ճանաչել աճուրդում հաղթող ճանաչված քաղաքացու հետ վերոնշյալ մակերեսով հողատարածքի նկատմամբ պայմանագիր կնքելու վերաբերյալ համայնքի ղեկավարի որոշումը, ինչպես նաև հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրն ու դրա հիման վրա անշարժ գույքի նկատմամբ քաղաքացու իրավունքի պետական գրանցումը:
Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2024 թվականի փետրվարի 20-ի վճռով՝ բավարարվել են Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության կողմից ներկայացված հայցադիմումի պահանջները. համայնքին է վերադարձվել Կոտայքի մարզի Նաիրի (Քասախ) համայնքի Ե. Չարենցի 4-րդ փողոցի 13 հասցեի հողամասը:

20 февраля 2024 года решением Антикоррупционного суда исковое заявление Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры было удовлетворено и общине был возвращен земельный участок по адресу 4-я улица Чаренца 13 общины Наири (Касах) Котайкской области.
Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры в исковом заявлении просил суд признать недействительным аукцион, организованный главой общины Касах 30 июля 2012 года по отчуждению земельного участка площадью 0,0801 га. по адресу: Котайкская область, община Касах, 4-я улица Е.Чаренца 13. В частности, потребовало признать недействительным решение главы общины о заключении договора с гражданином, выигравшим аукцион на указанный земельный участок, а также договор купли-продажи участка и на его основе государственную регистрацию права гражданина на недвижимое имущество.
Согласно решению Антикоррупционного суда от 20 февраля 2024 года требования иска, поданного Управлением по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры, были удовлетворены. Общине был возвращен земельный участок по адресу: Котайкская область, община Наири (Касах), 4-я улица Е.Чаренца 13.