Դասային աստիճանի շնորհում, Մխիթար Գոշի և Երախտագիտության մեդալներով պարգևատրում՝ Հանրապետության տոնի առթիվ
29/05/2026
Հանրապետության տոնի առթիվ, ՀՀ վարչապետի միջնորդությամբ և ՀՀ նախագահի հրամանագրով՝ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Էդգար Արսենի Արսենյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան, Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Արամ Էռնեստի Արամյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
ՀՀ նախագահի հրամանագրով` Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության պետ Տաթևիկ Արսենի Սարուխանյանը, Հանրապետության տոնի առթիվ, սահմանադրական կարգի պահպանության, իրավակարգի և օրինականության ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար,  պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով, իսկ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի խորհրդական Լուսինե Վարդգեսի Մարտիրոսյանը՝ Երախտագիտության մեդալով:

Присвоение классного чина, награждение медалями Мхитара Гоша и «Благодарность» по случаю Дня Республики
29/05/2026
По случаю Дня Республики по предложению премьер-министра РА и Указом Президента РА заместителю генерального прокурора Республики Армения, координирующему сферу функций, направленных на конфискацию имущества незаконного происхождения, советнику юстиции первого класса Эдгару Арсеновичу Арсеняну присвоен классный чин государственного советника юстиции третьего класса, заместителю генерального прокурора Республики Армения, советнику юстиции первого класса Араму Эрнестовичу Арамяну присвоен классный чин государственного советника юстиции третьего класса.
Указом президента РА начальник Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры Республики Армения Татевик Арсеновна Саруханян по случаю Дня Республики за вклад в дело сохранения конституционного строя, укрепления правопорядка и законности награждена медалью Мхитара Гоша, а советник генерального прокурора Республики Армения Лусине Мартиросян - медалью «Благодарность».