Դատախազությունում վերլուծվել են 2018-2025 թվականների՝ քրեական վարույթներով, դատարաններում ավարտված գործերով, պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության հայցերով ու հաշտություններով, դատախազական ներգործության միջոցներով, իսկ 2023 թվականից՝ նաև ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործիքակազմի կիրառման արդյունքում, Հայաստանի Հանրապետության և համայնքների սեփականությանը կամ տիրապետմանը վերադարձված գույքերի և դրամական միջոցների ցուցանիշները:
Ըստ այդ ցուցանիշների՝ 2018-2025 թվականների ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության և համայնքների սեփականությանը կամ տիրապետմանն է վերադարձվել շուրջ 291 միլիարդ 726 միլիոն դրամի (շուրջ 773 միլիոն դոլարի) գույք և դրամական միջոց, որից 65.8%-ը կամ շուրջ 193 միլիարդ դրամի (շուրջ 504 միլիոն դոլարի) գույքն ու դրամական միջոցը՝ 2023-2025 թվականներին:

В Генеральной прокуратуре были проанализированы показатели имущества и денежных средств, возвращённых в собственность или владение Республики Армения и обшин посредством уголовных дел, завершённых в судах, исков о защите государственных и муниципальных интересов и мировых соглашений, прокурорских мер вмешательства, а с 2023 года – также применения инструментов конфискации имущества незаконного происхождения.
Согласно этим показателям, за период 2018–2025 годов в собственность или владение Республики Армения и её обшин было возвращено имущество и денежные средства на сумму около 291,726 миллиарда драмов (примерно 773 миллиона долларов США), из которых 65,8%, или около 193 миллиарда драмов (примерно 504 миллиона долларов США), было возвращено в период 2023–2025.