Դատախազությունը ներկայացնում է 2025 թվականին բացառիկ լիազորության շրջանակներում պետությանն ու համայնքներին վերադարձված անշարժ գույքերի ցանկը՝ ըստ մարզերի
04/02/2026
Դատախազության կողմից պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու բացառիկ լիազորության շրջանակներում ներկայացված հայցերով կայացված վճիռներով, կնքված հաշտության համաձայնություններով և դատախազական ներգործության միջոցների կիրառման արդյունքում, 2025 թվականին պետության (համայնքի) սեփականության իրավունքն է վերականգնվել, ինչպես նաև պետության (համայնքի) փաստացի տիրապետմանն է վերադարձվել շուրջ 176 միլիոն 868 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 66 միլիարդ 934 միլիոն դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով գույք, այդ թվում՝ մանկապարտեզներ, մշակույթի տուն, մարզադաշտ, բնության հուշարձան, պուրակներ, հողատարածքներ և դրամական միջոցներ:
Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել՝
• Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 9420 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ շուրջ 360 միլիոն 690 հազար դրամ:
• Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 6640 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 254 միլիոն 244 հազար դրամ:
• Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 16870 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 645 միլիոն 950 հազար դրամ:
• Արագածոտնի մարզի Աշտարակ համայնքի Օրգով բնակավայրում գտնվող՝ 4 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ շուրջ 32 միլիոն դրամ։
• Արմավիրի մարզի Արմավիր համայնքի Ֆ. Նանսենի փողոցի 45 ավտոդրոմ հասցեում գտնվող՝ 6 հա մակերեսով հողատարածքը և 88.9 քմ մակերեսով ավտոդրոմը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 77 միլիոն 140 հազար դրամ:
• Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող «անտառային» նպատակային նշանակության 17 հազար 200 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 658 միլիոն 586 հազար դրամ:
• Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 17730 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 1 միլիարդ 44 միլիոն 444 հազար դրամ:
• Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 7090 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 417 միլիոն 659 հազար դրամ:
• Երևան քաղաքի Ղափանցյան 59 հասցեում գտնվող՝ շուրջ 2.8 հա մակերեսով հողատարածքը, 35.2 քմ մակերեսով հյուրանոցը, 10.9 քմ մակերեսով պահակատունը, 41.2 քմ մակերեսով գրասենյակը, 182.8 քմ մակերեսով արհեստանոցը, 14.7 քմ և 198.9 քմ մակերեսով պահեստները, ինչպես նաև Ղափանցյան 59/11 հասցեի 0.0376 հա հողամասը: Փորձագետի կողմից գնահատված շուկայական արժեքը՝ 1 միլիարդ 639 միլիոն 650 հազար դրամ:
• Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Շիրազի փողոցի ձախակողմյան հատվածում գտնվող՝ 735 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 18 միլիոն դրամ:
• Երևան քաղաքի Նուբարաշեն 11-րդ փողոցի 16/18 հողամաս հասցեում գտնվող՝ 60 քմ մակերեսով հողատարածքը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 413 հազար դրամ:
• Գեղարքունիքի մարզի Գավառ համայնքի Ծովազարդ գյուղում գտնվող՝ 1.5 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 13 միլիոն 404 հազար դրամ:
• Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր համայնքի Աղավնաձոր գյուղի Աղավնու աղբյուր թաղամասի թիվ 31 հասցեում գտնվող՝ 5000 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 9 միլիոն 388 հազար դրամ:
• Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Մ.Մկրտչյան փողոցի 30/1 հասցեում գտնվող՝ 2.3 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ շուրջ 375 միլիոն դրամ:
• Լոռու մարզի Ալավերդի համայնքի Օձուն գյուղում գտնվող՝ 4 հա մակերեսով հողատարածքը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 20 միլիոն 592 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Բերդ համայնքի Նավուր բնակավայրի 2-րդ փողոցում գտնվող՝ 112 պահակատուն հասցեի 3 հա մակերեսով հողատարածքը և 16.6 քմ մակերեսով շինությունը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 4 միլիոն 580 հազար դրամ:
Հայաստանի Հանրապետության փաստացի տիրապետմանն են վերադարձվել՝
• Արարատի մարզի համայնքների վարչական սահմաններից դուրս գտնվող՝ պետական սեփականություն հանդիսացող բնապահպանական հողերից շուրջ 5330 հա մակերեսով հողատարածքները: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 60 միլիարդ 553 միլիոն դրամ:
• Գեղարքունիքի մարզի Սևան համայնքի Հանգստյան գոտի 2-րդ փողոց, 47 հասցեում գտնվող՝ 1.0 հա 1905.0 բացարձակ նիշից ցածր հատվածում գտնվող հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 68 միլիոն 343 հազար դրամ:
Համայնքների սեփականության իրավունքն է վերականգնվել՝
Արարատի մարզ
• Արարատի մարզի Սուրենավան բնակավայրի Բարեկամության փողոցի 23/3 հասցեում գտնվող՝ 625.33 քմ մակերեսով համայնքի մանկապարտեզի մասնաշենքը և դրանով ծանրաբեռնված՝ 0.15878 հա մակերեսով հողատարածքը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 22 միլիոն 248 հազար դրամ:
• Արարատի մարզի Քաղցրաշեն բնակավայրի Շահումյան փողոցի 1/1 հասցեում գտնվող հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 122 հազար դրամ:
• Արարատի մարզի Քաղցրաշեն բնակավայրի Շահումյան փողոցի 2/1 հասցեում գտնվող հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 183 հազար դրամ:
• Արարատի մարզի Նարեկ բնակավայրի Դավիթ Բեկ փողոցի 2/1 հասցեում գտնվող՝ 257 քմ մակերեսով մշակույթի տունը և 900 քմ մակերեսով հողատարածքը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 13 միլիոն 411 հազար դրամ:
Կոտայքի մարզ
• Կոտայքի մարզի Գառնի համայնքի «Բազալտե երգեհոն» («Քարերի սիմֆոնիա») բնության հուշարձան հանդիսացող՝ 0.10519 հա մակերեսով հողամասը:
Լոռու մարզ
• Լոռու մարզի Սպիտակ համայնքի Ջրաշեն բնակավայրի 2 փողոց, 1/1 հասցեում գտնվող՝ 0.07 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 554 հազար դրամ:
• Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի 0.45 հա մակերեսով 305 հազար դրամ կադաստրային արժեքով վարելահողը, 0.39 հա մակերեսով 385 հազար դրամ կադաստրային արժեքով վարելահողը, 0.13 հա մակերեսով 50 հազար դրամ կադաստրային արժեքով վարելահողը, 0.7 հա մակերեսով 1 միլիոն 75 հազար դրամ կադաստրային արժեքով վարելահողը:
Վայոց ձորի մարզ
• Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի Գետափ գյուղի 29-րդ փողոցի 6 հողամաս և Գետափ գյուղի 29-րդ փողոց 4 հողամաս հասցեներում գտնվող՝ 2 հողամասերը՝ յուրաքանչյուրը 800 քմ մակերեսով: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 976 հազար դրամ:
• Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքում գտնվող՝ 10.000 քմ մակերեսով և 5000 քմ մակերեսով 2 հողամասեր: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 354 հազար դրամ:
• Վայոց ձորի մարզի Վայք համայնքի Սարավան գյուղում գտնվող՝ 1,0172 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 188 հազար դրամ:
Տավուշի մարզ
• Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի Շահումյան փողոցի թիվ 34 հասցեում գտնվող՝ 891.1 քմ մակերեսով մանկապարտեզի չօգտագործվող մասնաշենքը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 85 միլիոն 935 հազար դրամ:
Համայնքների փաստացի տիրապետմանն են վերադարձվել՝
• Արարատի մարզի Ջրաշեն համայնքի Բաղրամյան փողոցի 14-րդ հասցեում գտնվող մանկապարտեզի շենքը և 0.26466 հա մակերեսով հողատարածքը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 17 միլիոն 865 հազար դրամ:
Գեղարքունիքի մարզ
• Գեղարքունիքի մարզի Գավառ համայնքում գտնվող՝ 0.2967 հա մակերեսով, 1.303 հա մակերեսով, 3.2104 հա մակերեսով, 0.8041 հա մակերեսով հողամասերը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը ընդհանուր՝ 69 միլիոն 727 հազար դրամ:
• Գեղարքունիքի մարզի Գավառ համայնքի ընդհանուր 40.6 հա մակերեսով հողամասը: 35 հա մակերեսով հողամասի՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 434 միլիոն 700 հազար դրամ է, 5.6 հա մակերեսով հողամասի՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 69 միլիոն 727 հազար դրամ:
• Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու մարզադաշտի 6.5 հա հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 123 միլիոն 224 հազար դրամ:
Սյունիքի մարզ
• Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի Սյունիք գյուղ 25 հասցեի 4.16 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 32 միլիոն 947 հազար դրամ:
• Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքի Վազգեն Սարգսյանի անվան զբոսայգու տարածքում գտնվող՝ 475 քմ և 190 քմ մակերեսներով հողատարածքները: 190 քմ մակերեսով հողամասի՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 1 միլիոն 298 հազար դրամ է, 475 քմ մակերեսով հողամասի՝ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 3 միլիոն 246 հազար դրամ:
• Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ համայնքի Մյասնիկյան փողոց 1/1 արհեստական լճակ հասցեում և Մյասնիկյան փողոց 2/4 հասցեում գտնվող երկու հողամասերը, որոնցից մեկը՝ 13.930 քմ մակերեսով, մյուսը՝ 2.661 քմ մակերեսով: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ համապատասխանաբար՝ 226 միլիոն 37 հազար դրամ և 45 միլիոն 207 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Անկախության 1/54 հասցեում գտնվող՝ 436.8 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 2 միլիոն 985 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Անկախության 1/41 հասցեում գտնվող 1500 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 10 միլիոն դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Թատերական փողոցի 18/6 հասցեում գտնվող՝ 0․03 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 2 միլիոն 200 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Վալանսի փողոցի 1/27 հասցեում գտնվող՝ 0.03 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 2 միլիոն 400 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Վալանսի փողոց թիվ 1/29 հասցեում գտնվող՝ 0․0605 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 4 միլիոն 134 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Անկախության փողոց 1/62 հասցեում գտնվող՝ 0.00198 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը 135 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Թատերական փողոցի 18/7 հասցեում գտնվող 350.1 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 2 միլիոն 392 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Թատերական փողոցի 18/5 հասցեում գտնվող 19.8 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 135 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Թատերական փողոցի 18 հասցեում գտնվող 19 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 135 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի Անկախության 1/55 հասցեում գտնվող 436 քմ մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 2 միլիոն 985 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Խաշթառակ բնակավայրի 9 փողոց, թիվ 11 հասցեում գտնվող՝ 198.45 քմ մակերեսով համայնքի մանկապարտեզի մասնաշենքը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 44 միլիոն 121 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզի Դիլիջան համայնքի Օրջոնիկիձե փողոց թիվ 63/2 հասցեում գտնվող՝ 1163.3 քմ մակերեսով մանկապարտեզի շենքի մի մասը՝ 286.5 քմ մակերեսով: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 30 միլիոն 838 հազար դրամ:
• Տավուշի մարզ, Իջևան համայնքի Սպանդարյան փողոց 1/91 հասցեում գտնվող զբոսայգու շատրվաններին 0.03265 հա մակերեսով հողամասը: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 1 միլիոն 450 հազար դրամ:

Prosecutor's Office presents a list of real estate returned to the state and communities within the framework of exclusive powers in 2025 for all regions
04/02/2026
In the result of the decisions made on claims filed by the Prosecutor's Office under the exclusive authority to file a claim for the protection of state (municipal) interests concluded in accordance with settlements, and as a result of the application of prosecutorial interactions, in 2025 the ownership of the state (community) was restored, as well as in the actual possession of the State (community Property of cadastral value equivalent to the market value of AMD 66 billion 934 million was returned, including kindergartens, a cultural center, a stadium, a natural monument, parks, land plots, and monetary means.
The ownership right of the Republic of Armenia has been restored:
• A plot of land with an area of 9420 square meters, located on the territory adjacent to the TV tower on G. Hovsepyan Street. The cadastral value is about AMD 360 million 690 thousand:
• A plot of land with an area of 6640 square meters, located on the territory adjacent to the TV tower on G. Hovsepyan Street. The cadastral value is about AMD 254 million 244 thousand:
• Land area of 16,870 sq. m. on the territory adjacent to the TV tower on G. Hovsepyan Street. The cadastral value, close to the market value, is AMD 645 million 950 thousand.
• A 4-hectare plot of land located in the village of Orgov in the Ashtarak community of the Aragatsotn region. The cadastral value, close to the market value, is about AMD 32 million.
• A 6-hectare plot of land and an 88.9 square. meter autodromе located at Autodromе on F. Nansen Street 45. The cadastral value, close to the market, is AMD 77 million 140 thousand:
• A plot of "forest" land with an area of 17 thousand 200 square meters, located on G. Hovsepyan Street, in the territory adjacent to the TV tower. The cadastral value, close to the market value, is AMD 658 million 586 thousand.
• Land area of 17730 sq. m. on the territory adjacent to the TV tower on G. Hovsepyan Street. The cadastral value, close to the market value, is AMD 1 billion 44 million 444 thousand.
• A plot of land with an area of 7,090 square meters, located on the territory adjacent to the TV tower on G. Hovsepyan Street. The cadastral value, close to the market value, is AMD 417 million 659 thousand.
• A plot of land with an area of about 2.8 hectares, located at 59 Ghapantsyan street in Yerevan, a hotel with an area of 35.2 square meters, a gatehouse with an area of 10.9 square meters, an office with an area of 41.2 square meters, a workshop with an area of 182.8 square meters, warehouses with an area of 14.7 square meters. and 198.9 sq. m., as well as a land plot of 0.0376 ha at 59/11 Ghapantsyan street. The runic value estimated by the expert is 639 million 650 thousand drams.
• A plot of land with an area of 735 square meters, located on the left side of Shiraz Street in the Ajapnyak administrative district of Yerevan. The cadastral value, close to the market value, is AMD 18 million.
• A plot of land with an area of 60 square meters, located at 16/18, 11 Nubarashen Street in Yerevan, the cadastral value, close to the market, is AMD 413 thousand.
• A 1.5 hectare plot of land located in the village of Tsovazard in Gavar community of Gegharkunik region. The cadastral value, close to the market value, is AMD 13 million 404 thousand.
• A plot of land with an area of 5,000 square meters, located at 31 block Aghavnu Aghbyur of Tsaghkadzor community of Kotayk region. The cadastral value, close to the market value, is AMD 9 million 388 thousand.
• A 2.3 hectar plot of land located on M. Mkrtchyan Street in Tsaghkadzor, Kotayk region. The cadastral value, close to the market value, is about AMD 375 million.
• A 4 hectare plot of land located in the village of Odzun in Alaverdi community of Lori region. The cadastral value, close to the market value, is AMD 20 million 592 thousand.
• A land plot of 3 hectares and a building of 16.6 sq. at 112 house, 2nd street, Tavush settlement, Berd community, Tavush region. The cadastral value, close to the market value, is AMD 4 million 580 thousand.
The followings are returned to the actual possession of the Republic of Armenia:
• Land plots with an area of about 5330 hectares of state-owned ecological lands outside the administrative boundaries of the communities of the Ararat region. The cadastral value, close to the market value, is AMD 60 million 553 thousand.
• A plot of land with an area of 1.0 hectares, located in the recreation area of Sevan community of Gegharkunik region, at 47, 2nd Street, below the absolute mark of 1905.0. The cadastral value, close to the market, is AMD 68 million 343 thousand.
Community ownership rights have been restored:
Ararat region
• The building of a community kindergarten with an area of 625.33 square meters, located at 23/3 Barekamutyun St., Surenavan settlement, Ararat region, and a land plot with an area of 0.15878 hectares, overloaded with it. The cadastral value, approximate to the market value, is 22 million 248 thousand drams.
• A plot of land located at 1/1 Shahumyan Street in the village of Qaghtsrashen, Ararat region. The cadastral value, close to the market value, is 122 thousand drams.
• A plot of land located at 2/1 Shahumyan Street in the village of Qaghtsrashen, Ararat region. The cadastral value, close to the market value, is 183 thousand drams.
• The House of Culture with an area of 257 square meters and a land plot of 900 square meters, located at 2/1 David Bek Street, Narek settlement, Ararat region. The cadastral value, close to the market value, is 13 million 411 thousand drams.
Kotayk region:
• A land plot with an area of 0.10519 hectares, which is a natural monument "Basalt Organ" ("symphony of stones") of the Garni community of the Kotayk region.
Lori region:
Land plot with an area of ​​0.07 ha located at 1/1, street 2, Jrashen settlement, Spitak community, Lori region. Approximate cadastral value: AMD 554 thousand.
In Gyulagarak community of Lori region, land with an area of ​​0.45 ha with a cadastral value of AMD 305 thousand, land with an area of ​​0.39 ha with a cadastral value of AMD 385 thousand, land with an area of ​​0.13 ha with a cadastral value of AMD 50 thousand, land with an area of ​​0.7 ha with a cadastral value of AMD 1 million 75 thousand.
Vayots Dzor region
2 plots of land located at the addresses of plot 6, Street 29, Getap village, Yeghegnadzor Community, Vayots Dzor region, and plot 4, Street 29, Getap village, each with an area of ​​800 square meters. Approximate market value: AMD 976 thousand.
2 plots of land located in Yeghegnadzor Community, Vayots Dzor region, with an area of ​​10,000 square meters and 5,000 square meters. Approximate market value: AMD 354 thousand.
1.0172 ha of land located in Saravan village, Vayk Community, Vayots Dzor region. Approximate market value: AMD 188 thousand.
Tavush region
The unused building of a kindergarten with an area of ​​891.1 square meters located at 34 Shahumyan Street, Dilijan community, Tavush region. The estimated cadastral value is AMD 85 million 935 thousand.
The following were returned to the de facto possession of the communities:
The kindergarten building and the land area of ​​0.26466 ha located at 14 Baghramyan Street, Jrashen community, Ararat region. The estimated cadastral value is AMD 17 million 865 thousand.
Gegharkunik region
The plots of land with an area of ​​0.2967 ha, 1.303 ha, 3.2104 ha, and 0.8041 ha in Gavar community, Gegharkunik region. The estimated market value of the land plot is AMD 69 million 727 thousand.
The total area of ​​the land plot in Gavar community, Gegharkunik region, with an area of ​​40.6 ha. The estimated market value of the land plot with an area of ​​35 ha is AMD 434 million 700 thousand, the estimated market value of the land plot with an area of ​​5.6 ha is AMD 69 million 727 thousand.
The 6.5 ha land plot of the Martuni stadium in Gegharkunik region. The estimated market value of the land plot is AMD 123 million 224 thousand.
Syunik region
The 4.16 ha land plot at Syunik village 25, Kapan community, Syunik region. The estimated market value of the land plot is AMD 32 million 947 thousand.
Land plots with areas of 475 square meters and 190 square meters located in the Vazgen Sargsyan Park in Kapan city, Syunik region. The approximate market value of the 190 square meter plot is AMD 1 million 298 thousand, and the approximate market value of the 475 square meter plot is AMD 3 million 246 thousand.
Two plots of land located at Myasnikyan Street 1/1 Artificial Pond and Myasnikyan Street 2/4, Jermuk community, Vayots Dzor region, one of which has an area of ​​13,930 square meters, the other has an area of ​​2,661 square meters. The approximate market value is AMD 226 million 37 thousand and AMD 45 million 207 thousand, respectively.
Tavush region:
A plot of land with an area of ​​436.8 square meters located at 1/54 Ankakhutyun Street, Ijevan City, Tavush region. Approximate market value: AMD 2 million 985 thousand.
A plot of land with an area of ​​1500 square meters located at 1/41 Ankakhutyun Street, Ijevan City, Tavush region. Approximate market value: AMD 10 million.
A plot of land with an area of ​​0.03 hectares located at 18/6 Taterakan Street, Ijevan City, Tavush region. Approximate market value: AMD 2 million 200 thousand.
A plot of land with an area of ​​0.03 hectares located at 1/27 Valance Street, Ijevan City, Tavush region. Approximate market value: AMD 2 million 400 thousand.
The land plot with an area of ​​0.0605 ha located at 1/29 Valance Street, Ijevan town, Tavush region. The estimated cadastral value is AMD 4 million 134 thousand.
The land plot with an area of ​​0.00198 ha located at 1/62 Ankakhutyun Street, Ijevan town, Tavush region. The estimated cadastral value is 135 thousand drams.
The land plot with an area of ​​350.1 square meters located at 18/7 Taterakan Street, Ijevan town, Tavush region. The estimated cadastral value is AMD 2 million 392 thousand.
The land plot with an area of ​​19.8 square meters located at 18/5 Taterakan Street, Ijevan town, Tavush region. The estimated cadastral value is AMD 135 thousand.
A plot of land with an area of ​​19 square meters located at 18 Taterakan Street, Ijevan town, Tavush region. Approximate market value: AMD 135 thousand.
A plot of land with an area of ​​436 square meters located at 1/55 Ankakhutyun Street, Ijevan town, Tavush region. Approximate market value: AMD 2 million 985 thousand.
A building of a community kindergarten with an area of ​​198.45 square meters located at 11, 9th street, Khashtarak settlement, Ijevan community, Tavush region. Approximate market value: AMD 44 million 121 thousand.
A part of a kindergarten building with an area of ​​1163.3 square meters located at 63/2 Ordzhonikidze Street, Dilijan community, Tavush region, with an area of ​​286.5 square meters. Approximate market value: AMD 30 million 838 thousand.
The plot of land with an area of ​​0.03265 ha near the fountains of the park located at 1/91 Spandaryan Street, Ijevan community, Tavush region. The cadastral value, estimated at the market value, is AMD 1 million 450 thousand.