Սյունիքի մարզի դատախազությունը 2025 թվականի ապրիլի 23-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ Սյունիքի մարզի Ալվանք համայնքում գտնվող՝ 0.89 հա մակերեսով հողամասի՝ 2016 թվականի օգոստոսի 22-ի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջներով:
Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից 2025 թվականի հոկտեմբերի 13-ին կայացվել է Սյունիքի մարզի դատախազության հայցը բավարարելու մասին վճիռ: Վճռով անվավեր է ճանաչվել 2016 թվականի օգոստոսի 22-ին անցկացված աճուրդը և, որպես անվավերության հետևանք, անվավեր են ճանաչվել Ալվանք համայնքի ղեկավարի՝ 2016 թվականի օգոստոսի 22-ի թիվ 57-Ա որոշումը, Ալվանք համայնքի և ֆիզիկական անձի միջև 2016 թվականի օգոստոսի 24-ին կնքված հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը և 2016 թվականի օգոստոսի 29-ին ֆիզիկական երկու անձանց անվամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը:
Վճիռն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին կվերադարձվի Ալվանք բնակավայրում գտնվող՝ 0.89 հա մակերեսով հողամասը:

23 апреля 2025 года Прокуратура Сюникской области обратилась в Антикоррупционный суд с иском о признании недействительным аукциона по продаже земельного участка площадью 0,89 га в общине Алванк Сюникской области, состоявшегося 22 августа 2016 года, и применении последствий недействительности.
13 октября 2025 года Антикоррупционный суд вынес решение об удовлетворении иска прокуратуры Сюникской области. Решением аукцион, состоявшийся 22 августа 2016 года, признан недействительным и, как следствие недействительности, признаны недействительными решение главы общины Алванк № 57-а от 22 августа 2016 года, договор купли-продажи между общиной Алванк и физическим лицом от 24 августа 2016 года, а также государственная регистрация собственности на имя двух граждан от 29 августа 2016 года.
После вступления решения в законную силу земельный участок площадью 0,89 га в населенном пункте Алванк будет возвращен общине Мегри Сюникской области.