Սյունիքի մարզում դատախազական ներգործության արդյունքում՝ պետական բյուջե է վճարվել 50.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
13/06/2025
Սյունիքի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակում, ուսումնասիրել է մարզի տարածքում ընդերքօգտագործողների կողմից շրջակա միջավայրի պահպանության դրամագլխի համալրման (ռեկուլտիվացիոն) վճարների գծով պարտավորությունների կատարման գործընթացը:
Ուսումնասիրության արդյունքում՝ դատախազական ներգործության միջոցների՝ նախազգուշացումների հիման վրա, պետական բյուջե է վճարվել ընդհանուր 50 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 19 միլիոն 833 հազար դրամ:

В результате прокурорского воздействия в Сюникской области в государственный бюджет поступила сумма, эквивалентная 50 000 долларов США
13/06/2025
Прокуратура Сюникской области в рамках полномочий по возбуждению иска в защиту государственных (муниципальных) интересов изучила ход исполнения обязательств по пополнению (рекультивации) платежей в фонд охраны окружающей среды недропользователями области.
В результате изучения, на основании примененных прокурором мер воздействия - предупреждений, в государственный бюджет было уплачено в общей сложности 19 миллионов 833 тысячи драм, эквивалентных 50 тысячам долларов США.