Դատարանը մեղավոր է ճանաչել 4 անձի սպանություն կատարած, 7 անձի տարբեր ծանրության հրազենային վնասվածքներ պատճառած ամբաստանյալ Թելման Քալաշյանին և դատապարտել ցմահ ազատազրկման:
Դատախազը Թելման Քալաշյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում էր հարուցել այն արարքի համար, որ նա, 2017 թվականի օգոստոսի 1-ին, պայմանավորված տոկոսադրույքի հաշվարկով կուտակված պարտքը և հիմնական գումարը ստանալու հարցի շուրջ ծագած վիճաբանության հետևանքով, որսորդական ակոսափող հրազենով զինված մտել էր Արագածոտնի մարզի Շամիրամ համայնքում գտնվող սգո սրահ և յոթ կրակոց արձակել սրահում գտնվող անձանց ուղղությամբ՝ փորձելով ամբոխի մեջ գտնել իր ազգականին:
Թելման Քալաշյանի արձակած կրակոցների հետևանքով մահացել է 4 անձ, 7 անձ՝ ստացել տարբեր ծանրության հրազենային վնասվածքներ:

Лицо, совершивее убийство 4 лиц, осуждено к пожизненному заключению
Суд признал виновным Телмана Калашяна, обвиняемого в убийстве 4 человек и нанесении огнестрельных ранений различной степени тяжести 7 лицам, и приговорил его к пожизненному заключению.
Прокурор возбудил публичное уголовное преследование в отношении Телмана Калашяна за то, что 1 августа 2017 года, в результате спора, возникшего вокруг вопроса о получении долга и основной суммы, накопленной в связи с начислением процентов, он, вооруженный охотничьим нарезноствольным оружием, вошел в траурный зал в общине Шамирам Арагацотнской области и произвел семь выстрелов в находящихся в зале лиц, пытаясь найти в толпе своего родственника.
В результате стрельбы, произведенной Телманом Калашяном, погибли 4 человека, 7 человек получили огнестрельные ранения различной степени тяжести.