Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը և հետախուզվող անձ Ս.Մ.-ին հանձնել Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
Ս.Մ.-ն մեղադրվում է ապօրինի ձեռք բերած, հրազեն հանդիսացող ինքնաձիգով 2019 թվականի սեպտեմբերի 4-ին շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով, դիտավորությամբ ապօրինաբար երկու և ավելի անձանց կյանքից զրկելու փորձի և ՀՀ պահպանվող պետական սահմանը ապօրինի հատելու համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Ս.Մ.-ի տեղափոխումը Երևան:

Компетентный орган Грузии удовлетворил ходатайство Генеральной прокуратуры Республики Армения и экстрадировал разыскиваемое лицо С.М. компетентным органам Армении.
С.М. обвиняется в умышленной попытке убийства двух и более человек из незаконно приобретенного огнестрельного оружия 4 сентября 2019 года способом, опасным для жизни многих людей, и незаконном пересечении охраняемой государственной границы Республики Армения.
По указу Генеральной прокуратуры РА сотрудники полиции МВД обеспечили транспортировку С.М. в Ереван.