Զինվորական դատախազն այցելել է ՊՆ ուսումնական զորամաս
ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանն այսօր այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ուսումնական զորամաս:
Զինվորական դատախազը ՀՀ ԶՈւ հրթիռային զորքերի և հրետանու պետ-վարչութան պետ, գեներալ-մայոր Գոռ Նիկոյանի և զորամասի հրամանատար, գնդապետ Աշոտ Սարգսյանի ուղեկցությամբ շրջել է զորամասի տարածքում, ծանոթացել շենքային պայմաններին և ուսումնական պարապմունքների գործընթացին, մատակարարվող սննդի որակին, առանձնազրուց ունեցել նորակոչիկների հետ, լսել նրանց բարձրացրած խնդիրները:
Գրիգոր Էլիզբարյանը խնդիրների լուծման նպատակով տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և վստահեցրել, որ նորակոչիկների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված գործընթացը գտնվում է ՀՀ զինվորական դատախազության ամենօրյա հսկողության ներքո:
Շրջայցի ընթացքում հանրապետության զինվորական դատախազին ներկայացվել են նաև Զորամասի կառուցվածքը, գործառույթներն ու զինծառայողների ուսումնական գործընթացին և ծառայությանը վերաբերող հարցեր:

Военный прокурор РА, заместитель Генерального прокурора Григор Элизбарян сегодня посетил учебную воинскую часть Министерства обороны РА.
Военный прокурор в сопровождении начальника штаба Ракетных войск и артиллерии ВС РА генерал-майора Гора Никояна и командира воинской части полковника Ашота Саргсяна совершил поездку по территории воинской части, ознакомился с условиями строительства и тренировочным процессом, качеством подаваемого питания, провел личную встречу с новобранцами, выслушал поднятые ими вопросы.
Григор Элизбарян дал соответствующие указания по решению проблем и заверил, что процесс, направленный на защиту прав призывников, находится под повседневным контролем Военной прокуратуры РА.
В ходе обхода военному прокурору республики также были представлены структура, функции и вопросы, связанные с процессом обучения и прохождения службы военнослужащими.