Զինվորական դատախազն այցելել է ՊՆ ուսումնական զորամաս
ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանն այսօր այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ուսումնական զորամաս:
Զինվորական դատախազը ՀՀ ԶՈւ հրթիռային զորքերի և հրետանու պետ-վարչութան պետ, գեներալ-մայոր Գոռ Նիկոյանի և զորամասի հրամանատար, գնդապետ Աշոտ Սարգսյանի ուղեկցությամբ շրջել է զորամասի տարածքում, ծանոթացել շենքային պայմաններին և ուսումնական պարապմունքների գործընթացին, մատակարարվող սննդի որակին, առանձնազրուց ունեցել նորակոչիկների հետ, լսել նրանց բարձրացրած խնդիրները:
Գրիգոր Էլիզբարյանը խնդիրների լուծման նպատակով տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և վստահեցրել, որ նորակոչիկների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված գործընթացը գտնվում է ՀՀ զինվորական դատախազության ամենօրյա հսկողության ներքո:
Շրջայցի ընթացքում հանրապետության զինվորական դատախազին ներկայացվել են նաև Զորամասի կառուցվածքը, գործառույթներն ու զինծառայողների ուսումնական գործընթացին և ծառայությանը վերաբերող հարցեր:

Today, Grigor Elizbaryan, Military Prosecutor of the Republic of Armenia, Deputy Prosecutor General, visited military training unit of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
The Military Prosecutor, accompanied by Gor Nikoyan, Major General, Head of Missile troops and artillery-Head of the Department of the RA AF and Ashot Sargsyan, Colonel, commander of the military unit, walked around the territory of the military unit, got acuiainted with the building conditions and training processes, the quality of the supplied food, talked with the new recruits and listened to the issues raised by the latter.
For problem solving purposes Grigor Elizbaryan gave relevant instructions and assured that the process directed at the protection of new recruits’ rights  remains under the supervision of the Military Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia.
During the tour the structure and function of the military unit, as well as issues related to the educational process and military service of the servicemen  were presented.