28.03.2023 | 235 մլն դրամ, Բայրոն փողոցում գտնվող բնակարան. Դատախազության` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հայցադիմումն ընդունվել է դատարանի վարույթ
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ևս մեկ հայցադիմում ընդունվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթ:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին փողերի լվացման մեջ մեղադրվող Ս.Մ.-ից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• Կենտրոն վարչական շրջանի Բայրոն փողոցում գտնվող բնակարանը և ավտոկայանատեղին, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրա միջին շուկայական արժեքը, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 388 մլն դրամ:
• Շուրջ 235 մլն  դրամ՝ որպես օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամի և ապօրինի եկամուտների մնացորդի հանրագումար:

The Anticorruption Court accepted another claim into proceedings on the confiscation of property of illicit origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office claimed to the court to confiscate from the accused S. M. in favor to the Republic of Armenia:
The apartment on Bayron street in Kentron Administrative district and the car parking, in case of impossibility, the average market value is more than 388 million AMD.
More than 235 million AMD transferred to bona fide third parties and the total of illegal incomes not substantiated by legal incomes.