28.03.2023 | 235 մլն դրամ, Բայրոն փողոցում գտնվող բնակարան. Դատախազության` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հայցադիմումն ընդունվել է դատարանի վարույթ
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ ևս մեկ հայցադիմում ընդունվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի վարույթ:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին փողերի լվացման մեջ մեղադրվող Ս.Մ.-ից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• Կենտրոն վարչական շրջանի Բայրոն փողոցում գտնվող բնակարանը և ավտոկայանատեղին, իսկ անհնարինության դեպքում՝ դրա միջին շուկայական արժեքը, որն ընդհանուր կազմում է ավելի քան 388 մլն դրամ:
• Շուրջ 235 մլն  դրամ՝ որպես օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամի և ապօրինի եկամուտների մնացորդի հանրագումար:

28.03.2023 | 235 млн драм, квартира на улице Байрона. Иск прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения принят к производству суда
Еще один иск о конфискации имущества незаконного происхождения был принят к производству в Антикоррупционном суде.
Управление по конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры обратилось в суд с ходатайством о конфискации в пользу Республики Армения у С.М., обвиняемого в отмывании денег:
• Квартира и парковочное место, расположенные на улице Байрон в административном районе Кентрон, а в случае невозможности - ее среднерыночная стоимость, которая составляет более 388 млн драм.
• Около 235 млн драм как общая сумма драм, переданных добросовестным третьим лицам, и незаконных доходов, не обоснованных законными доходами.